Zavrieť

Porady

Parkovanie - koniec papučiam!!

Dobrý deň praje. Zaujíma ma jedna otázka. Nedávno som čítal starší článok na internete

http://www.cas.sk/clanok/242415/koni...y-zostanu.html

kde píšu, že mesto Bratislava plánuje že mestskýá polícia už nebude používať papuče ale na mieste (aspoň predpokladám) že dajú pokutu na čelné sklo vozidla. Zaujíma ma práve pozadie toho celého a to z hľadiska právneho. Na základe čoho môžu dať pokutu bez papuča? Existuje na to VZN mesta BA alebo priamo zákon to dovoľuje mestskej polícii? Lebo dajme tomu, dostanem pokutu na čelné sklo, čo by som mal zaplatiť (určite je to fotograficky zdokumentované políciou že stojím na nesprávnom mieste, že mi dajú bloček na čelné sklo) ALE môžem kludne povedať, že tam žiadny bloček nebol (možno že niekto zo srandy roztrhal, odhodil čo ja viem) a nezaplatím a ideme na súd...lebo kým boli papuče, bolo to jednoznačné, že kým pokutu nezaplatím, papuče nebudú odstránené. vie mi niekto s týmto pomôcť? zaujíma ma hlavne že aké je právne pozadie celej tejto problematiky... dakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Úvahy nájdeš aj u tohto blogera;mám taký pocit,že to riešil v unikátnom súdnom spore aj súd a potom sa menili zákony aj o mestskej polícii (je to pár rokov dozadu):
    http://hirman.blog.sme.sk/c/223950/A...o-teda-je.html
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    variant dakujem velmi pekne...vidite ostatni?aj takto sa da...
    buchač A. -....a Ty si na to dosť lenivý, aby si si realizoval aj sám ???
    B. - Alebo hlúpy ???
    C.- Možno aj dokopy...

    Odpoveď C je správna...
    variant este raz gratulujem...kvoli takym ludom je nas svet taky aky je. redvas faxkalap.
      zbaliť
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    variant no dobre ale kde presne mám pisať a kde najdem VZN mesta BA?
    kopretinka to nemyslíš vážne? googel nepoznáš? to ja mám ísť miesto teba na mestskú políciu???
    variant radšej to nekomentujem...prijemny den prajem.
      zbaliť

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Zatiaľ sa nič nedeje, papučová kultúra funguje ďalej. Podľa mňa to bol len nejaký nápad, ktorý sa neujal, vlastne ani vôbec nepresadil.

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    1. článok z roku 2013
    2. "mohol by byť"
    3. absencia zdravého rozumu? brať čas.sk ako zdroj múdrosti je absurdné... Ešte skús topky a bleskovky, či aké sú to portály...

    Na tvojom mieste by som pohľadal, či nie je niečo aktuálnejšie na túto tému. Aby som nevyzeral ako... Nabudúce sa spýtaj (alebo rovno tvrď), že hocikto môže v kamennej predajni vracať tovar do 2 týždov, lebo je taký zákon (aspoň podľa článku v topkách...
    variant hahaha, ty si ale mudry a príjemný človek...gratulujem.

    Parkovanie - koniec papučiam!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.