Zavrieť

Porady

Živnostník a SHR - daňové priznanie typ B - ako vyplním časť týkajúcu sa hmotného majetku.

Živnostník + SHR = v daňovom priznaní uplatňuje skutočné príjmy a výdavky.

Môžete mi pomôcť pri vyplnení daňového priznania tlačiva typu B.... časť týkajúca sa hmotného majetku. Daňovník si chce po dobu 4 rokov odpisovať rovnomerne kosačku, ktorú zakúpil 17.4.2014 vo výške 2490 EUR..... Žiaľ tento typ daňového som nerobila, a na daňovom úrade sú strašne ochotné, ale v úvodzovkách.
Ako si rozpočítam to 4 ročné obdobie na odpisovanie?
Môžete mi pomôcť ako vyplniť po riadkoch tú časť o hmotnom majetku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    podesvicka čo sa týka odpisovania majetku rovnomerne rozdeleného na 4 roky, to už viem..... Za rok 2014 môžem si odpísať uvedený majetok vo výške 467 EUR.... len potrebujem poradiť ako to vyplniť v tlačive daňového priznania typu B.
    ivetaf a kde v tlačive b vidíš že treba vyplňovať odpisy ?
    odpisy účtuješ v peňažnom denníku a do daňového priznania uvádzame len celkové príjmy a celkové výdavky
    podesvicka Môžete sa pozrieť na tento príspevok: http://www.porada.sk/t261864-ako-uvi...priznani.html#
    ewita888 vedieš daňovú evidenciu?
    podesvicka áno
      zbaliť

    Živnostník a SHR - daňové priznanie typ B - ako vyplním časť týkajúcu sa hmotného majetku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.