Zavrieť

Porady

ako zauctovat

ahojte poradaci....
kolega mi doniesol bloky z PHM a k cerpaniu PHM kt. kupoval je na to istom bloju nakup autoatlas...treba to rozuctovat na dva krat? ze?
v banke to mam pod celou ciastkou lebo banku robim kazdy den a do ID zadavam ked mi prinesie bloky?

dakujem....
Usporiadat
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

[quote=liba2].... môžeš aj nemusíš - ja by som to neopravovala .

Díky Liba2 za rýchlu odpoveď. Je to taký detail, ktorý ma napadol. Keď si skontrolujem účet 331, tak je to ok, trošku ma to v tom tvojom predošlom príspevku zmiatlo, tak som sa pre istotu opýtala. Síce to bol trošku iný prípad, ako ten môj. Takže ešte raz díky moc
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Ešte by bola možnosť zaúčtovať duplicitnú výplatu ako pohľadávku voči zamestnancovi...335xx/221xx......ale on je v tom nevinne, tak sa mi to ako pohľadávka nevidí.
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

Lila dakujem za rychlu odpoved
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Prosím Vás firma prenajíma priestory a rozhodla sa dať na schodisko zarámované obrazy. Cena rámovania je 3932,- SK. Prosím Vás od uvedenej úhrady mám len PPD, kde je rozpísaný počet rámovaných obrazov. Ako to zaúčtovať v PU na aký účet?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Mikolajova
Prosím Vás firma prenajíma priestory a rozhodla sa dať na schodisko zarámované obrazy. Cena rámovania je 3932,- SK. Prosím Vás od uvedenej úhrady mám len PPD, kde je rozpísaný počet rámovaných obrazov. Ako to zaúčtovať v PU na aký účet?
Sú to služby 518AE.
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

Ahojte, prosim poradte mi:

1.nakupili sme tovar na fa-kt. potom predavame (neboli sme platcami dph) na fa je takto zaklad=4736, dph=899,80, celkom=5636,- , poradili mi,ze to mam uctovat na 501, a potom preuctovat na 504. lenze teraz mi nie su velmi jasne sumy ake kde maju byt.
uctujem to takto? 501/321 , potom to mozem preuctovat na 504? ....504/501 ?? ale akou sumou?(5636,-??)

2. a ak uz sme platcami dph ake sumy pouzijem? 501,343/321....to viem ale ako to bude s tym uctom 504?-tam dam sumu 4736,-?

diiik
0 0
AltaKE AltaKE

AltaKE je offline (nepripojený) AltaKE

Ak je to tovar a účtuješ spôsobom B.. tak to treba dať rovno na 504. Neviem, z akého dôvodu ti radili tú 501-tku.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
sara-ke
Ahojte, prosim poradte mi:

1.nakupili sme tovar na fa-kt. potom predavame (neboli sme platcami dph) na fa je takto zaklad=4736, dph=899,80, celkom=5636,- , poradili mi,ze to mam uctovat na 501, a potom preuctovat na 504. lenze teraz mi nie su velmi jasne sumy ake kde maju byt.
uctujem to takto? 501/321 , potom to mozem preuctovat na 504? ....504/501 ?? ale akou sumou?(5636,-??)

504/321 5636,- ak nie ste plátcami DPH

2. a ak uz sme platcami dph ake sumy pouzijem? 501,343/321....to viem ale ako to bude s tym uctom 504?-tam dam sumu 4736,-?

504/321 4736,-
343/321 899,80 ak ste plátcami DPH


diiik
Pri účtovaní o tovare sa používa účet 504, nie 501.
501 - účtuje sa o materiáloch

material - určený na spotrebu
tovar - určený naˇpredaj bez ďalších úprav
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

dakujem vam, no ale ked mi to povedali, ze to mam tak uctovat,
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sara-ke
dakujem vam, no ale ked mi to povedali, ze to mam tak uctovat,
To, že povedali, ešte nemusí znamenať, že povedali aj správne.
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

ahojte, chcem vas poprosit o radu ako zauctovat ked nam dosiel dobropis = 1160,- (tovar+dph) a potom nam ho uhradili cez ucet

takze DD bude:
MD
504 -974,80
343 -185,20
321 1160,-

a jeho uhrada : 221/???

dakujem
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

sara-ke
ahojte, chcem vas poprosit o radu ako zauctovat ked nam dosiel dobropis = 1160,- (tovar+dph) a potom nam ho uhradili cez ucet

takze DD bude:
MD
504 -974,80
343 -185,20
321 1160,-

a jeho uhrada : 221/???

dakujem
221/321 .
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

sara-ke
ahojte, chcem vas poprosit o radu ako zauctovat ked nam dosiel dobropis = 1160,- (tovar+dph) a potom nam ho uhradili cez ucet

takze DD bude:
MD
504 -974,80
343 -185,20
321 1160,-

a jeho uhrada : 221/???

dakujem
321 = - 1.160,-
úhrada 221/321......1,160,-/1.160,-
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

dakujem, dakujem , dakujeeeeem pekny den
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

Ahojte,

prosim poradte mi ako mam zauctovat, ked mame na firmu 5 telefonov, z orange nam chodi samozrejme 5 faktur-rozne sumy, ktore tvoria dokopy napr. 4820,- Sk ,ale nacelkovom vyuctovani=suma,kt. treba zaplatit je nizsia (boli nejake preplatky) uhradene bolo 3404,- Sk a to celou sumou z bank. uctu. Ako sa to ma zauctovat, aby mi tie DF nezobrazovalo ako neuhradene?

dik
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
A preplatky si ako zaúčtovala ?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

sara-ke
Ahojte,

prosim poradte mi ako mam zauctovat, ked mame na firmu 5 telefonov, z orange nam chodi samozrejme 5 faktur-rozne sumy, ktore tvoria dokopy napr. 4820,- Sk ,ale nacelkovom vyuctovani=suma,kt. treba zaplatit je nizsia (boli nejake preplatky) uhradene bolo 3404,- Sk a to celou sumou z bank. uctu. Ako sa to ma zauctovat, aby mi tie DF nezobrazovalo ako neuhradene?

dik
Dobre si prečítaj "informáciu o stave účtu". Tam určite sumu 3404 Sk nájdeš, alebo sa to skladá z 2 súm, a je k tomu uvedené - začo. Pravdepodobne niekto bol v Oringe a niečo zaplatil v hotovosti, môže to byt aj za mobil. Tento doklad hľadaj potom vo firme, niekto ho "suší" u seba (najskôr konateľ). Jednoducho treba tú sumu identifikovať. Potom povieme ďalšie kroky, ak by to nestačilo.
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Ahojte, chcela by som sa opýtať ako by ste zaúčtovali PPD doklad z r.2005, o úhrade záväzku,, ktorý sa mi dostal do rúk 10/2006. Neviete poradiť? Jedná sa o platbu v CZK.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Mikolajova
Ahojte, chcela by som sa opýtať ako by ste zaúčtovali PPD doklad z r.2005, o úhrade záväzku,, ktorý sa mi dostal do rúk 10/2006. Neviete poradiť? Jedná sa o platbu v CZK.
Ak to je váš PPD tak je to úhrada pohľadávky: 211AE/311AE, prípadný KR je nedaňový náklad, alebo výnos r.2006.
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Je to dodávateľov PPD, takže preto neviem, či to prepočítať v kurze v akom sa mi to dostalo do rúk ako výdaj z pokladne CZK aj keď na doklade je dátum 27.12.2005.
0 0
Načítať ďalšie