Zavrieť

Porady

ako zauctovat

ahojte poradaci....
kolega mi doniesol bloky z PHM a k cerpaniu PHM kt. kupoval je na to istom bloju nakup autoatlas...treba to rozuctovat na dva krat? ze?
v banke to mam pod celou ciastkou lebo banku robim kazdy den a do ID zadavam ked mi prinesie bloky?

dakujem....
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Mikolajova
Je to dodávateľov PPD, takže preto neviem, či to prepočítať v kurze v akom sa mi to dostalo do rúk ako výdaj z pokladne CZK aj keď na doklade je dátum 27.12.2005.
Ja by som použila kurz dňa úhrady.
Naposledy upravil Tweety : 25.10.06 at 06:09
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Mikolajova
Je to dodávateľov PPD, takže preto neviem, či to prepočítať v kurze v akom sa mi to dostalo do rúk ako výdaj z pokladne CZK aj keď na doklade je dátum 27.12.2005.
Dátum vzniku účtovného prípadu je 27.12.2005, tak by som použil tento kurz aj keď účtovať budem až teraz.
KR - strata - nedaňový náklad ( ak je nevýznamný)
KR - zisk - zdaniteľný výnos.
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Dátum vzniku účtovného prípadu je 27.12.2005, tak by som použil tento kurz aj keď účtovať budem až teraz.
KR - strata - nedaňový náklad ( ak je nevýznamný)
KR - zisk - zdaniteľný výnos.

Pri určení kurzového zisku alebo straty, by ste vychádzali zo stavu saldokonta k 31.12.2005 alebo podľa dátumu vzniku záväzku t.j. napr.15.12.2005?
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Mikolajova
Dátum vzniku účtovného prípadu je 27.12.2005, tak by som použil tento kurz aj keď účtovať budem až teraz.
KR - strata - nedaňový náklad ( ak je nevýznamný)
KR - zisk - zdaniteľný výnos.

Pri určení kurzového zisku alebo straty, by ste vychádzali zo stavu saldokonta k 31.12.2005 alebo podľa dátumu vzniku záväzku t.j. napr.15.12.2005?
Aj keď to bude pracnejšie, v záujme správnosti postupu by som postupoval podľa stavu pred 31.12.2005. Výsledok aj tak by mal byť rovnaký.
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Ešte keď smiem poprosiť o radu, firmy stavia budovu a dala si namontovať zabezpečovací systém a TV,satelit rozvodu v sume cca 150 000,-. Neviem či to účtovať ako súčasť stavby alebo samostatne odpisovať. Tento systém je viac menej v budove zabudovaný.
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Chcela by som sa opýtať na Váš názor. Kam účtujete poplatky notárovi za overenie pravosti podpisu alebo overenie fotokópií? Ja som ich odjakživa účtovala na 538, no pri poslednom audite mi to bolo vytknuté - mám ich preúčtovať na 518... S týmto názorom som sa počas 12 rokov stretla prvý krát.
0 0
ivako ivako

ivako je offline (nepripojený) ivako

Ja to účtujem na 518 na 538 účtujem poplatky voči orgánom št.správy-miestne poplatky, poplatky za odpady, súdne, správne ...
0 0
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

Ahojte, nie som si istá ako zaúčtovať:

1, omylom sme uhradili dod.faktúru 2x, prvú platbu som dala normálne ako 321/221 a tú duplicitnú ako 378/221 a jej vrátenie 221/378.Možno by sa tu dal použiť ešte účet miesto 378 účet 315.

2, došla nam faktúra od Orange, kde nám vracali vo faktúre neprevolaný kredit z Prima kartičky, faktúra bola na sumu napr.200SK vrátený poplatok bol -240SK. Zaúčtovala som to ako 518/321 200SK, 518/321 -240Sk nedaňový výnos. Oni to nakoniec vyriešili tak, že rozdiel 40Sk nám strhli z nasledujúcej faktúry, ktorá bola napr.400Sk 518/321, k úhrade to vyšlo len 360Sk zaúčtované ako likvidácia faktúry 321/221 400,-Sk
a 321/221 -40,-SK
Je to takto správne, neviem, či postupujem správne a či sa tu nemal použiť nejaký iný účet, alebo môže ostať 321.???Je to trochu komplikované, dúfam, že mi niekto s Vás poradí, ako by ste to riešili?
Naposledy upravil jenny7 : 14.11.06 at 09:09
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

Prosím mám faktúru kde odkupujem majetok, je tam toto:
- software
- notebook
- multfunkčné zaridenie
- digi. foťák

Ako to mám zaúčtovať v PU v Omege??? Ako si to tam mám dať???


Pordťe prosím :-)


Vďaka
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

Nie je tu nik kto by mi poradil????
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

DF normálne zaúčtuješ.
Dole v rozúčtovaní sa nastavíš myškou na riadok, v ktorom máš celú sumu bez DPH. Klikneš na tlačidlo "kopia" a ten označený riadok sa ti skopíruje. Urobíš to toľkokrát, koľko rozúčtovaní potrebuješ.
Potom sa musíš opäť vrátiť do prvého riadku a opraviť text, sumu, číslo účtu.... proste všetko čo sa toho zápisu týka. Takto pokračuješ aj v ďalších riadkoch. Skontroluj si, či rozpísané sumy ti dávajú pôvodnú sumu bez DPH. Nakoniec potvrdíš OK.
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

jenny7
Ahojte, nie som si istá ako zaúčtovať:

1, omylom sme uhradili dod.faktúru 2x, prvú platbu som dala normálne ako 321/221 a tú duplicitnú ako 378/221 a jej vrátenie 221/378.Možno by sa tu dal použiť ešte účet miesto 378 účet 315.

2, došla nam faktúra od Orange, kde nám vracali vo faktúre neprevolaný kredit z Prima kartičky, faktúra bola na sumu napr.200SK vrátený poplatok bol -240SK. Zaúčtovala som to ako 518/321 200SK, 518/321 -240Sk nedaňový výnos. ?
Prečo nedaňový ?! Pôvodný poplatok bol tiež nedaňový ?

jenny7
Oni to nakoniec vyriešili tak, že rozdiel 40Sk nám strhli z nasledujúcej faktúry, ktorá bola napr.400Sk 518/321, k úhrade to vyšlo len 360Sk zaúčtované ako likvidácia faktúry 321/221 400,-Sk
a 321/221 -40,-SK
Je to takto správne, neviem, či postupujem správne a či sa tu nemal použiť nejaký iný účet, alebo môže ostať 321.???Je to trochu komplikované, dúfam, že mi niekto s Vás poradí, ako by ste to riešili
S týmto súhlasím.
0 0
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

Ten ned.výnos preto, lebo ten krediť ktorý nám vrátili, bol úpne z inej prima kartičky, nebolo to na firmu, ale teraz už bude tá prima kartička na firmu. Takže preto nedaňový. Ďakujem za pomoc Lubka.
0 0
Aďka30 Aďka30

Aďka30 je offline (nepripojený) Aďka30

Prosím Vás vie mi niekto poradiť keď sa v minulom roku nedoučtovali predpis na mzdy za 12/05 ako ich mám teraz zaučtovať aby mi sedeli účty? A ešte ked bol v minulom roku zrušený účet ale nebol zaúčtovaný posledný výpis môžem ten účet vyčistiť 568/221 v tento rok?
Keď sa niečo zabudlo doučtovať v minulých rokoch tak sa to môže učtovať na 588 ?
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Aďka30
Prosím Vás vie mi niekto poradiť keď sa v minulom roku nedoučtovali predpis na mzdy za 12/05 ako ich mám teraz zaučtovať aby mi sedeli účty?
A ešte ked bol v minulom roku zrušený účet ale nebol zaúčtovaný posledný výpis môžem ten účet vyčistiť 568/221 v tento rok?

Keď sa niečo zabudlo doučtovať v minulých rokoch tak sa to môže učtovať na 588 ?
Ako opravu chýb minulých účtovných období.

568 AE - nedaňový náklad

588 - má dosť presné vymedzenie účtovania a myslím, že zábudlivosť na tento účet nepatrí, teda ak to nie je napr. živelná pohroma.
0 0
kacena26 kacena26

kacena26 je offline (nepripojený) kacena26

katka :-)
ja by som chcela vediet ako zaučtovat zápočet pohladávok program v ktorom robím mi neumožní len 321/311 lebo mi nesedi VS fa. tak to musim robiť
takto 321/395 a 395/311 len som si není istá účtom 395. aký účet by ste tam použili vy?
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
kacena26
ja by som chcela vediet ako zaučtovat zápočet pohladávok program v ktorom robím mi neumožní len 321/311 lebo mi nesedi VS fa. tak to musim robiť
takto 321/395 a 395/311 len som si není istá účtom 395. aký účet by ste tam použili vy?
Myslím, že by to tak aj mohlo byť.
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Prosím o radu:
Nákup materiálu z PL v EUR.Ako to mám zaúčtovať?

Nákup materiálu 501.../321... 120.000,-
Samozdanenie 343AÚ/343 22.800,-(cez ID)
Nárok na odpočet 343/343AÚ 22.800,-(cez ID)
Úhrada 321/221AÚ 123.00,-
Kurz.rozdiel 563/321 3.000,-

MÁM TO SPRÁVNE?
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

ahojte, prosim vas poradi mi tu niekto ako mam zauctovat vystaveny tarchopis v OMEGE?? uz som sa pytala v teme tarchopis, ale nikto mi neodpoveda.....prosiim ako sa to uctuje?
my sme vystavili fa na sumu 760,40 a potom tarchopis na sumu 75,- takze vysledna suma faktury ma byt:835,40

dakujem
0 0
Martinella Martinella

Martinella je offline (nepripojený) Martinella

sara-ke
ahojte, prosim vas poradi mi tu niekto ako mam zauctovat vystaveny tarchopis v OMEGE?? uz som sa pytala v teme tarchopis, ale nikto mi neodpoveda.....prosiim ako sa to uctuje?
my sme vystavili fa na sumu 760,40 a potom tarchopis na sumu 75,- takze vysledna suma faktury ma byt:835,40

dakujem
Ťarchopisom sa zvyšujú výnosy(tržby za tovar, služby) a zvyšuje sa pohľadávka - teda účtovanie je také isté ako pri fakturácii, ktorou ťarchopisom upravujete.
0 0
Načítať ďalšie