Zavrieť

Porady

Na aký Daňový bonus má nárok v DP za 2014 keď bola aj nezamestnaná, aj pracovala na zmluvu tu aj v zahraničí?

Dobrý deň, mamina bola do aprila nezamestnana, potom pracovala 3 mesiace na Slovensku na zmluvu a nasledne pracovala v Rakusku tiez na zmluvu. Ako si ma vyratat danovy bonus v priznani? Ma narok na DB za celych 12 mesiacov, alebo ako to uviest do priznania. Dakujem :0)
hryby prijem SK 870,13 €
HP AT 4017,77 €
v potvrdeni o zdan prime z SK ma za kal. mesiac 5-6 priznany a vyplateny dan. bonus vo vyske 42,82 €.
Naposledy upravil mončah : 15.03.15 at 14:11
4 komentárov     zbaliť
veronikasad doplň výšku hrubých príjmov zo zamestnania (SK+AT)
mončah doplnila som , dakujem :0)
mončah doplnila som, budete mi vediet poradit? dakujem
kn-alka však som ti už napísala, že treba príjem vyšší ako 2112 € - to aj máš, takže áno, máš nárok na DB
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Daňový bonus

    Ak daňovník poberal v zdaňovacom období 2014 zdaniteľné príjmy zo závislej činnosti aspoň vo výške 2 112 eura alebo príjmy z podnikania a inej samostatnej zárobkovej činnosti aspoň vo výške 2 112 eura a vykázal základ dane (čiastkový základ dane z príjmov z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti), môže si na toto vyživované dieťa uplatniť daňový bonus v ročnej výške 256,92 eura (12 x 21,41) resp. vo výške za počet mesiacov, v ktorých sa považovalo dieťa za vyživované (nezaopatrené).

    Na uplatnenie daňového bonusu musia byť splnené tieto podmienky:

    ide o dieťa, ktoré daňovník vyživuje vo svojej domácnosti - vlastné, osvojené, dieťa manželky, v náhradnej starostlivosti, ktoré sa (podľa zákona o prídavku na dieťa) považuje za nezaopatrené, pričom sa nemôže jednať o dieťa družky,
    daňovník dosiahol príjem aspoň 2 112 eura (musí ísť o príjem zo závislej činnosti alebo príjem z podnikania alebo z inej samostatnej činnosti; do príjmov sa nezahŕňajú tzv. pasívne príjmy, napr. príjem z prenájmu nehnuteľností, príjem z nepeňažnej výhry, príjem z predaja nehnuteľností, príjem z vyplatenia podielového listu),
    daňovník nevykázal daňovú stratu z príjmov z podnikania alebo z inej samostatnej zárobkovej činnosti,
    doloženie príslušného dokladu, ktorým je rodný list dieťaťa, príp. potvrdenie o návšteve školy na príslušné školské roky, ak sa dieťa sústavne pripravuje na povolanie štúdiom na strednej alebo vysokej škole, potvrdenie príslušného úradu o tom, že dieťa žijúce s daňovníkom v domácnosti sa považuje za vyživované a nemôže sa sústavne pripravovať na povolanie štúdiom alebo vykonávať zárobkovú činnosť pre chorobu alebo úraz.




    Je jedno, či príjmy boli z SK, alebo zo zahraničia, podmienkou je výška príjmu.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Podmienku príjmu splňaš, máš nárok na doplatenie DB za ostatné mesiace. DP typu A treba správne vyplniť.
    Prílohou DP je rodný list dieťaťa a ak dieťa už ukončilo povinnú školskú dochádzku, potvrdenie o návšteve školy.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Silkov Občan SK zamestnaný v DE ( 1-12/2014) môže si uplatniť DB na dieťa?
    veronikasad ak splňa ostatné podmienky - môže
    Silkov Príjem má (7000 eur). Aké iné podmienky ešte má spĺňať?
    veronikasad napr. spoločná domácnosť s otcom dieťaťa (spoločná domácnosť nerovná sa spoločný trvalý pobyt), študent denného štúdia ...
      zbaliť

    Na aký Daňový bonus má nárok v DP za 2014 keď bola aj nezamestnaná, aj pracovala na zmluvu tu aj v zahraničí?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.