Zavrieť

Porady

Obsah faktúry

Prosím o zodpovedanie otázok.
1) Firma A má podpísanú zmluvu s firmou B na dodanie služby. Fakturácia je dohodnutá nasledovne:
- 90% z ceny diela sa vyfakturuje po uvedení diela do prevádzky,
- 10% z ceny diela po protokolárnom odovzdaní diela.
Podľa §74 zákona o DPH musí faktúra obsahovať aj rozsah a druh dodanej služby. Môže firma A vo faktúre uviesť, že sa fakturuje na základe zmluvy 90% z ceny diela po uvedení diela do prevádzky, jednotková cena napr. 1 000,00 EUR, DPH 19% 190,00 EUR, spolu 1 190,00 EUR?
2) fa na softvérové práce: ako príloha každej faktúry je cenová ponuka, kde sú uvedené položky softvérové práce (jednotková cena je uvedená ako celková cena) a dopravné (km, cena). Môžeme na faktúre uviesť, že sa fakturuje na základe montážneho denníka alebo odovzdávacieho protokolu a v zmysle cenovej ponuky, kde bude ako jednotková cena daná celková cena podľa cenovej ponuky? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    U nás máme 19% dph? Fakturovať tak, ako píšeš sa dá ale pozor na správne % dph.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kajab Samozrejme 20% sadzba DPH.
    kajab Ja som myslela, aby faktúra bola podľa §72 zákona o DPH.
    Tweety veď som napísala, že môže takto byť až na správne % dph
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.