Zavrieť

Porady

Zmluva o dielo

Dobry den,

ako fyzicka osoba nepodnikatel som uzavrel Zmluvu o dielo na vykon prac na mieru. Zaloha bola vyplatena vo vyske 600 Eur a doplatok, pracu som vykonal a odovzdal. DOplatok nebol vyplateny vo vyske 1000 Eur.

Objednavatel neodviedol ziadne odvody.

Mam priznat prijem za minuly rok vo vyske 600 Eur zalohy alebo aj nevyplateny doplatok vo vyske 1000 Eur?

Dakujem moc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    slovakiamail Ako prosim zdanit prijem len na zaklade Zmluvy o dielo podľa obchod. zakonnika ked som nepodnikatel? Teraz pracujem na TPP bez ICO.
    Llívia Povinnosť podať daňové priznanie je až vtedy, ak tvoj príjem v roku 2014 bol viac ako 1901,67 EUR. Sčítajú sa všetky druhy príjmov: zamestnanie, živnosť,...
    Mal si vyšší príjem ako 1901,67 EUR?
    slovakiamail áno, pracujem na TPP a mal som jednu zmluvu o dielo. TPP - dane su ok ale zo zmluvy o dielo zatial nie a chcel by som to zdanit.

    Nasa uctovnicka mi povedala, ze ked som nepodnikatel podpisal zmluvu o dielo - to nemozem, mal som mat Dohodu o vykonani prace.

    ... ale chcem to zdanit, co prosim teraz robit?

    Mam si sam dat nejakej uctovnicke vypracovat DP - typ B?
    Llívia Áno, v tomto prípade sa podáva daňové priznanie typu B.
    Zmluvu o dielo môže uzatvoriť ktokoľvek, nielen SZČO.
    slovakiamail Zmluva o dielo bola uzatvorena podla obchodneho zakonnika. Do akej kolonky vlozit prijem zo zmluvy o dielo ked nemam ICO?

    Dakujem moc.
    slovakiamail cca 7500 / rok 2014 mam prijem za TPP a na zmluvu o dielo zalohu 600 Eur.
    Llívia zmajkos (Dnes 08:33) Livka
    12,33 ti napísal, že robí na TPP, tak možno mesačne zarobí 110 evri

    slovakiamail (20.03.15 12:33) Ako prosim zdanit prijem len na zaklade Zmluvy o dielo podľa obchod. zakonnika ked som nepodnikatel? T E R A Z pracujem na TPP bez ICO.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.