Zavrieť

Porady

narok na zamestnanecku premiu

Ma zamestnanec narok na ZP ked bol sice zamestnany v slovenskej firme ale zavislu cinnost vykonaval mimo uzemia SR (na stavbach v zahranici)? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je teraz online Mila123

    Mila123
    nie, nevzniká mu nárok na ZP, pretože výkon činnosti bol v zahraničí, teda nespĺňa podmienky uvedené v záklone

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    § 32a
    Zamestnanecká prémia


    (1) Nárok na zamestnaneckú prémiu za príslušné zdaňovacie obdobie daňovníkovi
    a) vzniká, ak
    1. dosiahol zdaniteľné príjmy zo závislej činnosti uvedené v § 5 ods. 1 písm. a) a f), vykonávanej len na území Slovenskej republiky (ďalej len "posudzované príjmy"), v úhrnnej výške aspoň 6-násobku minimálnej mzdy, 123)

    narok na zamestnanecku premiu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.