Zavrieť

Porady

Môžem monitorovať spoločné priestory nájomnej bytovky?

1- môžem -ako súkromná osoba- monitorovať priestor s nádobami na domový odpad pri nájomnej bytovke ?
2 - môže byť takýto záznam použitý pre odhaľovanie neprispôsobivých nájomníkov, alebo iných občanov?

Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    NIE na druhú!
    http://www.kameryazakon.sk/
    http://www.bpis.sk/dokumenty/122-2013+novela-find.pdf
    Poznámka:
    Ad1) priestor s nádobami nie je tvoj majetok - je to verejný priestor. Ty v nájomnom dome (bytovke) vlastne ani nevlastníš nič z nehnuteľnosti.
    Ad 2) takýto záznam môže byť použitý PROTI tebe pre porušenie zákona na ochranu osobných údajov.
    Pavol170 Dobre

    Nedávno prebehlo médiami - zo školskej jedálne vynášali zamestnanci - "niečo" - občania túto činnosť monitorovali a záznam zverejnili - nepočul som však zatiaľ nič o tom, že takéto monitorovanie bolo nezákonné ... ja chcem niečo podobné - napr. niekto zámerne otvorí dvere - zámok v otvorenom stave zamkne a už potom znemožní, aby sa dvere elektronicky zatvorili, tým ničí spoločný majetok a zároveň umožňuje vniknutie cudzích osôb do bytového domu a podporuje trestnú činnosť - ani toto nemôžeme monitorovať??
    misoft Monitorovali - áno - pohľadom. A potom zhotovili záznam mobilom na verejnom priestranstve z veľkej vzdialenosti.... teda ťažko identifikovateľné pri bežnom sledovaní.
    Ty však chceš kamery do vzdialenosti cca 20m a to sú už jasné všetky tváre.
    Preštuduj si poriadne ten zákon.....

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    podla mna by na tento tento ucel postacila dummy kamera. Nezbednici robiaci bordel spozorneju a bude to legalne. Mam zato, ze obvykle ti, co robia neporiadok, nemaju moc velke pravne, (ci ine) povedomie . Takze ich ani nenapadne nieco skumat, ci nebodaj odhalovat pripadne porusenie zakona
    Pavol170 asi to po dohode s obecným úradom urobím
    misoft Dohoda s obecným úradom nestačí. I tak by si musel dodržiavať Zákon na ochranu osobných údajov. Záznam by pre riešenie a odhaľovanie bol nepoužiteľný - získaný v rozpore so zákonom. Prípadný "nezbedník" by sa mohol na súde ohradiť voči získanému záznamu, podať na teba žalobu pre porušenie zákona = výsledok - on by bol "čistý" a ty porušovateľ zákona a ešte by si mu mohol i nemalé LÓVE cálovať.....
    Okrem toho - je to obecný pozemok - nech sa obec stará.... berú predsa podielové dane, dane za nehnuteľnosti a pod....

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    Podla mna mozes. Otazka je len co je monitorovanie. Ja ako dieta som monitoroval aj smetiarov vystrceny z okna. Niekedy mi aj zakyvali, to bola najvacsia radost. Ak by nieco vyviedli, predpokladam, ze kludne mozem ist vypovedat ako svedok.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    1- môžem -ako súkromná osoba- monitorovať priestor s nádobami na domový odpad pri nájomnej bytovke ?
    2 - môže byť takýto záznam použitý pre odhaľovanie neprispôsobivých nájomníkov, alebo iných občanov?
    Jeden prípad z nedávnej minulosti v Čechách...podrobnosti si veľmi nepamätám a nejak sa mi nedarí nájsť link.

    Chlapík sledoval kamerou LEN svoje auto, ktoré mal odparkované pred rodinným domom.
    Raz sa stalo, že mu auto vykradli (alebo ukradli ?) a všetko zaznamenala kamera. Zlodejov chytili a títo boli postavení pred súd.
    ...a ajhľa...obhájca obvinených týchto bránil práve tým argumentom, že sledovanie bolo nelegálne a tudíž došlo k nelegálnemu konaniu.
    Obvinení boli odsúdení k malým podmienečným trestom (alebo dokonca oslobodení ???) a majiteľ kamery musel čeliť obvineniu podľa zákona...
    --------------------------------------

    Je ale jasné, že inak by sa OČTK pozerali na iný trestný čin, ktorý by bol oveľa závažnejší....

    Môžem monitorovať spoločné priestory nájomnej bytovky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.