Zavrieť

Porady

Chorvátsko

dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Ahojte, chcem poradiť, kam do Chorvátska, autobusom, do hotela minimálne polpenzia a tak aby to bolo blízko, aby sa necestovalo dva dni zo zájazdu. Zároveň tip cez akú cestovku, potrebujem kvalitu za rozumnú cenu. Díkkkkkiiiii
Usporiadat
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Dara nepíšeš, kde presnejšie chceš ísť. Chrovátsko je dosť veľké aj na cestovanie autom. Ja som tam bol niekoľkokrát a odporúčam oblasť okolo Makarskej (Baška voda). Je tam kľudnejšie a čisto. Z Bratislavy to trvá autom zhruba 11 hodín (820 km). Páčilo sa mi aj na ostrove Pag a Brač. Cestovať cez cestovku môžeš akúkoľvek (okrem nepoistených), skôr je dôležitejšie s kým. Pokiaľ chceš zábavu a diskotéky - Makarska. To je enkláva Slovákov :p :p
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

dara
Ahojte, chcem poradiť, kam do Chorvátska, autobusom, do hotela minimálne polpenzia a tak aby to bolo blízko, aby sa necestovalo dva dni zo zájazdu. Zároveň tip cez akú cestovku, potrebujem kvalitu za rozumnú cenu. Díkkkkkiiiii
Ak pôjdeš autobusom, vždy budeš cestovať 2 dni zo zájazdu. Uvádzajú sa ako 10 denné zájazdy, pročom je tam len 7 prenocovaní. Cesta autobusom trvá cca 12 hodín, preto sa odchádza v noci, na druhý deň je príchod. Potom tých 7 nocovaní a posledný deň sa odchádza poobede a príchod je nadránom alebo doobeda.

My sme si tiež vybrali takýto zájazd, avšak miesto autobusu ideme vlastnou dopravou. Ideme cez Tatratour do Bašky Vody, hotel Uranija s polpenziou.

Pobrežie Chorvátska nemáš až také dlhé, aby bol markantný rozdiel medzi dlžkou cesty do severnej časti alebo južnej časti, najmä po sprejazdnení diaľnice v tomto roku až do Splitu, ktorý je skoro úplne na juhu Chorvátska.

Minulý rok poraďáci písalo o Chorvátsku aj tu:

http://www.porada.sk/t10706-chorvatsko-narychlo.html
0 0
dadika dadika

dadika je offline (nepripojený) dadika

väčšinou som sama sebou
Braňo
odporúčam oblasť okolo Makarskej (Baška voda). Je tam kľudnejšie a čisto. ...... Pokiaľ chceš zábavu a diskotéky - Makarska. To je enkláva Slovákov
.....alebo tichšie prostredie na Makarskej v malebnom mestečku Podgora .... fakt čisté a krásne more....a v pozadí pekné pohorie Biokovo
0 0
iika iika

iika je offline (nepripojený) iika

Ak nechcete ďaleko cestovať, skúste Istriu.
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Podľa mňa je najlepšie miesto a najbližšie miesto v Chrovátsku Ostrov
Krk.Je tam veľmi pekne pekné pláže a dobré hotely na vysokej úrovni.
Aj ja v júni tam cestujem už 8 krát tam idem.
Silvia

P.S.Dobrá cestovka je Trgoturs je to cestovná kancelária z Košíc!!!
Oni sa špecializujú na Chorvatsko!!
0 0
Martas Martas

Martas je offline (nepripojený) Martas

Keď je tu reč o Chorvátsku, mi ideme teraz prvý krát a ideme do Primoštejna presnejšie do zálivu Mali bok, neviete prosim niekto ako tam je? Kedže ideme prvý krát na dovolenku vôbec, tak mám strach či bude dobre. Ideme s 5 ročnou dcérou a neviem či sú tam vhodné pláže.ďakujem.
0 0
dlakatos dlakatos

dlakatos je offline (nepripojený) dlakatos

Ahoj! Tiež sa chystáme prvý krát do Chorvátska vlastnou dopravou do súkromného apartmánu, ktorý sme našli na internete. Je to ostrov Brač v meste Sutivan. Čo odporúčate ísť po diaľnici v Chorvátsku, alebo po hlavných cestách?! ďakujem!
0 0
Martas Martas

Martas je offline (nepripojený) Martas

dara
Ahojte, chcem poradiť, kam do Chorvátska, autobusom, do hotela minimálne polpenzia a tak aby to bolo blízko, aby sa necestovalo dva dni zo zájazdu. Zároveň tip cez akú cestovku, potrebujem kvalitu za rozumnú cenu. Díkkkkkiiiii
Dara, pozri si Senecatour, majú tam výbornú akciu do hotela Ugljan pri mori, s polpenziou, deti do 12 rokov zdarma. myslím, že to bolo 10000 SK osobu s autobusom.
Naposledy upravil Martas : 25.05.06 at 13:21
0 0
rada rada

rada je offline (nepripojený) rada

dlakatos
Ahoj! Tiež sa chystáme prvý krát do Chorvátska vlastnou dopravou do súkromného apartmánu, ktorý sme našli na internete. Je to ostrov Brač v meste Sutivan. Čo odporúčate ísť po diaľnici v Chorvátsku, alebo po hlavných cestách?! ďakujem!
My sme si zaobstarali psíka a keďže ho nemáme kam dať tak sme presedlali z leteckých zájazdov v hoteloch na zájazdy vlastným autom do Chorvátska a do apartmánov.
Prvá naša cesta viedla cez Maďarsko, teda po hlavných cestách a boli to Tučepi - Makarská riviéra. V nich žije aj majiteľ CK cez ktorú sme išli a ktorá sídli v Bratislave. Matka majiteľa je pôvodom Slovenka, navyše príjemná nielen ona, ale aj celá rodina. Od vtedy chodíme do CHO...len cez túto CK. Samotná cesta bola pre mňa ako nešoféra veľmi zaujímavá, ale keďže dosť podstatná časť sa išlo cez obce bolo treba sledovať rýchlosť. Navyše cestou aj treba občas zastavovať a to bol tiež menší problém. Chýbali nám tam také zastávky aké sú na diaľnici pri benzínových čerpadlách.Takže pre nás je výhodnejšia cesta cez Rakúsko a po diaľnici napriek tomu, že takáto cesta je podľa odborníkov dlhšia. Boli sme aj v samotnej Makarskej - odporúčam - dobrá pláž, dobré more a pekné stredisko s veľmi dobrou možnosťou na prechádzky, posedenie v kaviarničkách. Ďalší raz sme boli na ostrove Krk stredisko Krk - opäť krásne historické malebné mestečko. Kto sa chystá na Krk je určite zo všetkých ostatných stredísk najzaujímavejšie svojou históriou ako aj peknými prechádzkami, množstvom kaviarničiek s výhľadom na more a pod.Stredisko Baška na Krk-u má prekrásnu pláž, avšak čo považujeme za nevýhodu nie sú tam stromy. Na ostrove Brač sme boli v Supetare - napriek tomu, že je považované za najväčšie na ostrove je dosť maličké, ale veľmi milé mestečko. More bolo fantasticky teplé, avšak pláž je betónová, o tieň pod stromami bolo treba bojovať a čo mi vadilo bolo veľa rastlín vo vode. Veľmi pekným mestečkom sú Vodice. Pekná promenáda, pláže sú tiež celkom v pohode, akurát tam býva častejšie veterno. Crikvenicu veľmi neodporúčam tým, ktorí majú radi pekný výhľad na more, nakoľko je pred ňou množstvo ostrovov a cítila som sa tam ako keby som ani nebola pri mori, ale pri nejakom veľkom kanále resp. rieke. Obdobne je to aj s Biogradom na more. Istria je tiež pekná, ale počasie je tam nestále, takže sa môže stať, že polovicu dovolenky strávite pod dáždnikom. Prepáčte rozpísala som sa veľmi, ale sú to moje osobné skúsenosti. Komu nevadí diaľka a chce trocha rušnejšie miesto odporúčam stredisko Makarská. My sa tento rok opäť chceme pozrieť na ostrov Krk stredisko Krk. Peknú dovolenku želám všetkých a samozrejme aj sebe.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Rada môžeš napísať meno tej cestovky?
0 0
rada rada

rada je offline (nepripojený) rada

OK. Je to "CK more". Nachádza sa v blízkosti prezidentského paláca. Je to malá cestovka, ale vo všetkom nám vychádzajú v ústrety a sme s nimi spokojní.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Ďakujem pekne, za tie rady, až teraz som sa dostala na net, po dlhšej dobe. Prosím ak máte niekto neaké skúsenosti, ešte odporučte, prípadne varujte, prosím aj CK aké sú OK. Mám záujem o Makarskú riviéru, ale môžte kľudne písať aj o ostat.častiach chorvátska. Dík
0 0
RenataG RenataG

RenataG je offline (nepripojený) RenataG

Ahojte, aj my sa chystáme s priateľom do Chorvátska už teraz 12.6., na 10 dní, ideme do Tučepi, čo je blízko Makarskej a cez cestovku TipTour. Ideme s ňou po prvýraz, ale kamoši s ňou boli spokojný, tak uvidíme. Dúfam, že vyjde aj počasie. Pa Renata
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

My sme boli minulý rok s CK Tiptour v Makarskej. Strava - mňam - keď to jedol (a chválil) aj môj syn, to je už čo povedať. Keď nechcel napríklad omáčku na špagety, ktorú dávali, bez problémov mu dali cca 2-litrovú!!!!! misu kečupu.
Nebola som s inou CK, takže neviem porovnávať, ale napríklad na pokynoch sme dostali napísané, kde sa bude stáť na WC a koľko sa bude platiť. Šoféri nám zastavili vždy tak, že vôbec nič sme neplatili. Zo státím takisto nebol problém - stálo sa každé cca 3 hodiny (už si to presne nepamätám).
No skrátka my sme boli veľmi spokojní.
A ešte - tiež sme boli okolo 12-teho. Počasie sme mali nádherné, aj keď týždeň predtým na Biokove nasnežilo.
Prajem nádhernú dovolenku a krásne zážitky a šťastný návrat domov.
0 0
fipina fipina

fipina je offline (nepripojený) fipina

dara
Ďakujem pekne, za tie rady, až teraz som sa dostala na net, po dlhšej dobe. Prosím ak máte niekto neaké skúsenosti, ešte odporučte, prípadne varujte, prosím aj CK aké sú OK. Mám záujem o Makarskú riviéru, ale môžte kľudne písať aj o ostat.častiach chorvátska. Dík
My máme skvelé skúsenosti s CK DUOTOUR v Žiline. Boli sme s nimi dvakrát na Makarskej riviere a bolo fantasticky. Dopravu nám síce zabezpečili cez inú cestovku, ale ubytovanie a pobyt boli super. Mali sme ubytovanie na súkromí (čisto, terasa s výhľadom na more, vlastná sociálka aj kuchynka - vlastná strava), vzdialené od mora cca 100 m. Až na to, že vždy sme si tento pobyt rezervovali niekedy v období február-marec. Takže nezaručím vzdialenosť ubytovania od mora. Ale je tam fakt krásne. Ako v inom svete. Odporúčam.
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Dobrý den všetkým!!!!!!!!!!
Chrovátsko je super krajina ,ale toto leto asi nie.Je tam zima a more
je stále studené.Aj ja som chcela ísť tento rok v júni do Chorvátska na ostrov Krk ale som to odriekla nakoľko je stále zima.Takže tak.
Pekný den praje Silvia
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

Chcem sa spýtať či bol niekto na ostrove Pag . Chodíme do Chorvátska a tento rok by sme radi išli na tento ostrov. Len nemáme zaistené žiadne ubytovanie, chceli by sme niečo v súkromí, chcela by som vedieť či sa dá nájsť ubytovanie aj bez rezervácie vopred. Má niekto skúsenosti? Ďakujem
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

Nikto mi nevie poradiť?
0 0
martina12 martina12

martina12 je offline (nepripojený) martina12

Boli sme na Pagu pred 2 rokmi, bolo fajn. Ubytovanie sme mali zabezpečené dopredu telefonicky, ale myslím, že by nemal byť problém nájsť si niečo. Prípadne ti môžem poslať t.č. na jednu pani, ale mám ho doma. Skús sa mi pripomenúť cez SS, aby som nezabudla...
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

SilviaS
Dobrý den všetkým!!!!!!!!!!
Chrovátsko je super krajina ,ale toto leto asi nie.Je tam zima a more
je stále studené.Aj ja som chcela ísť tento rok v júni do Chorvátska na ostrov Krk ale som to odriekla nakoľko je stále zima.Takže tak.
Pekný den praje Silvia
Predpoveď na 20.6. - teplota vzduchu 36, teplota vody 23. (Makarska)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať