Zavrieť

Porady

Musí byť účtovná závierka za rok 2013 schválená do dňa, kedy je odoslaná UZ za rok 2014?

Musí byť účtovná závierka za rok 2013 schválená do dňa, kedy je odoslaná UZ za rok 2014? Alebo to nie je obmedzené?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    Štatutárny orgán spoločnosti s ručením
    obmedzeným
    musí predložiť individuálnu účtovnú
    závierku valnému zhromaždeniu na
    schválenie do 6 mesiacov po uplynutí
    účtovného obdobia. Termín, dokedy sa má
    účtovná závierka schváliť, nie je v žiadnom predpise stanovený.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    baculacik Ďakujem Ester, ešte jedna otázočka na ujasnenie - keď je odovzdaná účtovná závierka za rok 2014 (aj schválená k 25.03.2015) nie je podmienkou, aby bola schválená k tomuto dátumu aj závierka za 2013?
    Ester plus Na základe logického úsudku mi vychádza, že by mala byť istá postupnosť v schvaľovaní ÚZ, lebo ako môžem schváliť UZ za rok 2014 a nemať schválenú ÚZ za rok 2013. Ak by boli schválené obe súčasne v jeden deň tam mi to dáva zmysel.
    baculacik no presne nad týmto som uvažovala aj ja, tak preto sa pýtam...
    Ester plus Pri odosielaní ÚZ by nemal byť problém, tá musí byť odoslaná, problém je len pri schvaľovaní.
      zbaliť

    Musí byť účtovná závierka za rok 2013 schválená do dňa, kedy je odoslaná UZ za rok 2014?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.