Zavrieť

Porady

Windows 10

misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Upgrade na Windows 10
Vyhlásenie Microsoftu. Oficiálny predaj (uvedenie na trh) OS Win10 sa začne 29. júla 2015. http://blogs.windows.com/bloggingwin...le-on-july-29/
Od tohto dátumu majú všetci užívatelia Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 celý rok na bezplatný upgrade na Windows 10.
Po tomto dátume to už bude platené (predbežná cena sa odhaduje na cca 110$ - a uvažuje sa o rovnakej cene v €).
Ovšem pozor! Po upgrade Windows, ktoré boli ako retail - krabicovky (možná inštalácia na ľubovoľný PC) sa týmto stanú OEM - viazané na konkrétny PC. Ale už nebude nutné nič platiť.
Ako to bude s krabicovkami - ešte sa nevie.

Takže máte od 29.7.2015 celých 364 dní, aby ste sa rozhodli. Potom už len jeden deň SATARMO a potom sa platí.. za to.

Doplnenie:
Upgrade si urobia i tí, ktorí majú Windows "satarmo" - teda nelegálny. Ale na ploche im bude vyskakovať prefix (nejaká veľká ikona), ktorý ich bude upozorňovať na to, že majú nelegálny Windows. Zatiaľ ešte upresnené nie je, ako bude vyzerať (asi prekvapko), nie je upresnené, či sa časom niektoré funkcie neobmedzia.
Naposledy upravil misoft : 01.06.15 at 17:47
Stevo5 Stevo5

Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

Pochváliť
Tu by mi niečo nesedelo, ako k tomu prídu tí, ktorí si priplatili za krabicovku ak ich potom pri upgrade na Win10 postavia na roveň tých, ktorí majú lacnejšiu OEM verziu.
Ale Microsoft je Microsoft, aj ja som zvedavý ako to celé dopadne - dnes mi už svietila ikonka vpravo dolu s nápisom "Získať Windows10". Je to len nezáväzné predobjednanie free inštalácie na môj Win8.1.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
Nuž asi takto:
Tí, čo kupovali "krabicovky" - mali oproti OEM viacej výhod.
A) Inštalačka bola čistá! Bez zbytočností, bez balastu. Na rozdiel od OEM - kde v nainštalovanom OS (a samozrejme i v Recovery) bolo (a je) plno bordelu, vrátane rôznych "hier", antivírusu (od MicroTRENDu - čo vlastne ani riadny antivírus nie je - skôr je to malware), BING - dokonca povinne. A keďže tieto firmy si platia za to, aby to v OEM bolo a inštalovalo sa to - tak preto OEM verzia bola "lacnejšia" (ale za akú cenu?)
B) OEM verzia bola a je viazaná na jeden jediný stroj - kdežto krabicovka sa mohla preinštalovať zo starého PC napr. na nový - výkonnejší......

Takže tu sú pre a proti.
Teda prakticky si ani neplatil drahšie, len si si "priplatil" za "čistotu" - OEMáci si však zaplatili menej, no mali PC zaprataný takým bordelom, že odladenie systému bola niekedy nočná mora.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Pochváliť
ja to mám dole na lište
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
Ignoruj - zatiaľ.
Ja som si tie oznámenia cez prispôsobenie oznámení skryl.....
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
Ďalšie informácie:
http://www.zive.sk/clanok/105265/pre...ows-maju-smolu
http://www.zive.sk/clanok/105262/win...ce-po-castiach
Takže sa dozviete, aký Win 10 budete mať.

Odporúčam si to aspoň prečítať.....
0 0
BlackRoses BlackRoses

BlackRoses je offline (nepripojený) BlackRoses

Som aký som....
Pochváliť
Aj ta predrezervácia je nezáväzná, keď príde ten deň, môžeš to odmietnúť, ja som sa tam zapísal, som zvedavý či sa to všetko nepokaká... čítal som na iných stránkach že hlavne problémy s wifi a BT by mali byť otázne je ako bude reagovať Office...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
Predrezervácia nie je povinná.
Podstata je však v inom.
Celkový objem dát na upgrade na Win10 bude cca 3GB (čo pri pomalých pripojeniach, zdieľaných pripojeniach, pripojeniach s FUP môže spôsobovať menšie problémy) - predrezerváciou sa budú postupne (po častiach) sťahovať už hotové jednotlivé segmenty inštalačného balíka, uložia sa na HDD a keď príde pokyn na inštaláciu (upgrade) - už nebude potrebné všetko ťahať z netu, ale sa to zoberie z HDD. Tým sa i upgrade urýchli.
0 0
Stevo5 Stevo5

Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

Pochváliť
Pre misoft
cit.: "len si si "priplatil" za "čistotu"" - myslím že trocha skúsenejšiemu nejde o tú čistotu, ale hlavne o možnosť inštalovať svoj OS na iný alebo novší počítač v prípade potreby. To za tú trochu vyššiu cenu stojí.
A s "prídavnými" programami si ľahko poradím, tie idú z PC preč hneď po inštalácii ako prvé. Je to na 99% len balast, ktorý aj tak po niekoľkých týždňoch prestane plnohodnotne pracovať ak sa nekúpi full verzia. Niektoré človek ani nepotrebuje a len spomaľujú systém a zaberajú miesto na HDD. Som zásadne proti OEM verziám systémov, je to "klamanie nepriateľa" ktoré vyhovuje len a len obchodníkom/Microsoftu a naopak si s ním neporadia menej skúsení začiatočníci.
Ako tak sa to dá obhájiť pri notebookoch, kde po životnosti ntb. je takmer vždy aj operačný systém už zastaraný. Ale na výkonnom stolnom PC OEM verzia nemá čo hľadať.
Hlavne ak chcem po čase upgradnúť, napr. matičnú dosku - myslím že tu by bol problém s OEM verziou operačného systému. A ak by ma o túto možnosť mal pripraviť "free" Windows 10, tak to by som si rozmyslel.
Dúfam že bude umožnené opätovne si preinštalovať svoj kúpený OS znovu na Windows 8.1 v prípade nespokojnosti s Win10.
Naposledy upravil Stevo5 : 02.06.15 at 11:23
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Pochváliť
Počkám si na skúsenosti s prechodom na W10, zatiaľ mám W7 a vyhovuje mi. Určite budú zo začiatku problémy s kompatibilitou aplikácií.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
Stevo5
Pre misoft
cit.: "len si si "priplatil" za "čistotu"" - myslím že trocha skúsenejšiemu nejde o tú čistotu, ale hlavne o možnosť inštalovať svoj OS na iný alebo novší počítač v prípade potreby. To za tú trochu vyššiu cenu stojí.
A s "prídavnými" programami si ľahko poradím, tie idú z PC preč hneď po inštalácii ako prvé. Je to na 99% len balast, ktorý aj tak po niekoľkých týždňoch prestane plnohodnotne pracovať ak sa nekúpi full verzia. Niektoré človek ani nepotrebuje a len spomaľujú systém a zaberajú miesto na HDD. Som zásadne proti OEM verziám systémov, je to "klamanie nepriateľa" ktoré vyhovuje len a len obchodníkom/Microsoftu a naopak si s ním neporadia menej skúsení začiatočníci.
Ako tak sa to dá obhájiť pri notebookoch, kde po životnosti ntb. je takmer vždy aj operačný systém už zastaraný. Ale na výkonnom stolnom PC OEM verzia nemá čo hľadať.
Hlavne ak chcem po čase upgradnúť, napr. matičnú dosku - myslím že tu by bol problém s OEM verziou operačného systému. A ak by ma o túto možnosť mal pripraviť "free" Windows 10, tak to by som si rozmyslel.
Dúfam že bude umožnené opätovne si preinštalovať svoj kúpený OS znovu na Windows 8.1 v prípade nespokojnosti s Win10.
Ja to po svojom volám "nezávislosť"....

Ale v podstate - máš pravdu....

Tak aj na toto som zvedavý.... ako to poriešia... istotne sa na mich zosype kopa pripomienok a námietok....


Tak tu ťa sklamem! Akonáhle sa prejde na Win10 (OEM) - pôvodný Product Key stráca platnosť - teda už spätne nezaktivuješ.
0 0
Stevo5 Stevo5

Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

Pochváliť
Pre misoft:
cit.: "Tak tu ťa sklamem! Akonáhle sa prejde na Win10 (OEM) - pôvodný Product Key stráca platnosť - teda už spätne nezaktivuješ."

Ak to naozaj bude takto - nedá sa to nazvať nijako ináč ako ZLODEJINA.
V preklade to vlastne znamená - "aj keď si si kúpil legálne full krabicovú verziu OS na DVD, my ti ju zmeníme na OEM, takže ti bude na h..no. Keď sa ti náhodou pokazí napríklad matičná doska, máš jednoducho smolu a budeš si musieť kúpiť novú matičnú dosku a s ňou aj operačný systém za plnú cenu."

A sú aj iné otázky:
- Ak si Win 10 nainštalujem podľa podmienok do 1 roku na svoj legálne kúpený Win8.1 a náhodou budem musieť po roku a pol preinštalovať OS nanovo (na pôvodný hardvér) - bude to umožnené?

Celé mi to vychádza výhodnejšie tak, že si nechám Windows 8.1 ešte rok - dva alebo pokiaľ bude vyhovovať a potom si zakúpim znovu DVD verziu Windows10 - ak taká bude v ponuke.
Ak nebude v ponuke - nebudem mať škrupule, na veľkú dieru treba hrubú záplatu... .
Diky za info.
Naposledy upravil Stevo5 : 02.06.15 at 12:44
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
U tých "krabicoviek" (retail) Win10 - ešte to nie je isté. Predsa sa to nekupuje s počítačom, možno to prehodnotia, ale u predinštalovaných je to isté....

Pretože ma zaráža to ich vyjadrenie - raz zaplatíš a systém bude aktuálny do konca životnosti PC. Ale koľko je tá "životnosť" PC? Pretože ešte i teraz pracujú PC, ktoré majú 10-15 rokov.....
1 0
Stevo5 Stevo5

Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

Pochváliť
Úplný súhlas a navyše sa vynára otázka - za koho / čo považuje Microsoft svojich zákazníkov? Je to teda pre mňa ako zákazníka seriózna firma - ak by sa takto zachovala?
Naposledy upravil Stevo5 : 02.06.15 at 12:51 Dôvod: doplnenie
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Pochváliť
misoft
Ale koľko je tá "životnosť" PC? Pretože ešte i teraz pracujú PC, ktoré majú 10-15 rokov.....
No asi tam ešte nemali zabudované "kazítka"(česky kurvítka)
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
To - to - to.....
0 0
Stevo5 Stevo5

Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

Pochváliť
Mimo témy
Marjankaj veľmi pekne a zrozumiteľne preložené z CZ do SK
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Pochváliť
Stevo5
Mimo témy
Marjankaj veľmi pekne a zrozumiteľne preložené z CZ do SK
To som ja nepreložil. To som počul minulý týždeň v telke. Český výraz(ktorý je dávnejšie známy) by im asi vypípali.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
Takže ďalšie informácie:
http://www.dsl.sk/article.php?article=17067
A z toho:
Ako spoločnosť avizovala už skôr, upgrade z platných licencií Windows 7 a 8.1 na Windows 10 bude v prvom roku po uvedení Windows 10, teda do 29. júla 2016, bezplatný. Až do pondelka neboli známe ale ceny Windows 10 pre ostatné verzie a prípady, kedy ponuku bezplatného upgradu nie je možné využiť.

V pondelok oficiálne avizované ceny sú cenami plných verzií Windows 10, ktoré je možné inštalovať na ľubovoľný existujúci počítač.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
A o čo "prídeme" v "Desiatkach":
http://www.zive.sk/clanok/105276/pre...mi-sa-rozlucte

Dostupné jazykové mutácie:
Jazyky s úplnou lokalizáciou systému Windows 10

Angličtina (Spojené kráľovstvo), angličtina (Spojené štáty), arabčina (Saudská Arábia), bulharčina (Bulharsko), čeština (Česká republika), čínština (Hongkong), čínština (tradičná, Taiwan), čínština (zjednodušená, Čína), dánčina (Dánsko), estónčina (Estónsko), fínčina (Fínsko), francúzština (Francúzsko), francúzština (Kanada), gréčtina (Grécko), hebrejčina (Izrael), holandčina (Holandsko), chorvátčina (Chorvátsko), japončina (Japonsko), kórejčina (Kórejská republika), litovčina (Litva), lotyština (Lotyšsko), maďarčina (Maďarsko), nemčina (Nemecko), nórčina, Bokmål (Nórsko), poľština (Poľsko), portugalčina (Brazília), portugalčina (Portugalsko), rumunčina (Rumunsko), ruština (Rusko), slovenčina (Slovensko), slovinčina (Slovinsko), srbčina (latinka, Srbsko), španielčina (Mexiko), španielčina (Španielsko, medzinárodné usporiadanie), švédčina (Švédsko), taliančina (Taliansko), thajčina (Thajsko), turečtina (Turecko), ukrajinčina (Ukrajina)
2 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Pochváliť
Mimo témy
Dvakrát som aktivoval OEM (ten istý) po výmene matičnej dosky. Stačil jeden (vlastne dva) telefonát. V tomto prípade klobúk dole.
0 0
Načítať ďalšie

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.

Podobné témy

  1. Príspevkov: 9, Posledný príspevok: 11.11.04
  2. Príspevkov: 5, Posledný príspevok: 26.10.04
  3. Príspevkov: 4, Posledný príspevok: 27.09.04
  4. Príspevkov: 7, Posledný príspevok: 07.09.04
  5. Príspevkov: 7, Posledný príspevok: 07.09.04