Zavrieť

Porady

Vývoz

Zdravím,
ako by ste riešili nasledovnú situáciu??
Mám problém s vývoznými JCD, keďže sa zmenil systém a vývozné JCD mi idú cez viacej colníc po Európe napr. Hamburg, vracajú sa mi potvrdené do firmy až o niekoľko mesiacov.
Viem, že správne je robiť na každý jednotlivý mesiac dodatočné daňové priznanie na vývoz, ale nemohla by som vykazovať vývoz do daňového priznania za mesiac, v ktorom mi skutočne prišli do firmy??? ď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Adela je offline (nepripojený) Adela

    Adela
    Zatiaľ nemám skúsenosti s vývozom do 3.štátov, ale na školení nám lektorka reprodukovala čo im hovorila daňová metodička na školení daňových poradcov.
    Buď vykázať vývoz do daňového priznania za mesiac v ktorom bol vývoz aj keď nemáme JCD, s rizikom že nám príde daňová kontrola, ale vraj daňová kontrola umožní v určitom časovom limite zohnať potrebné JCD a bude to bez sankcií.
    Druhá možnosť podávať dodatočné daň. priznania tak ako to robíš.
    Takže asi tam nie je možnosť na ktorú sa pýtaš, vykazovať vývoz do obdobia, v ktorom Ti príde JCD.

    Zdraví Adela

    rene je offline (nepripojený) rene

    rene
    Adela
    Zatiaľ nemám skúsenosti s vývozom do 3.štátov, ale na školení nám lektorka reprodukovala čo im hovorila daňová metodička na školení daňových poradcov.
    Buď vykázať vývoz do daňového priznania za mesiac v ktorom bol vývoz aj keď nemáme JCD, s rizikom že nám príde daňová kontrola, ale vraj daňová kontrola umožní v určitom časovom limite zohnať potrebné JCD a bude to bez sankcií.
    Druhá možnosť podávať dodatočné daň. priznania tak ako to robíš.
    Takže asi tam nie je možnosť na ktorú sa pýtaš, vykazovať vývoz do obdobia, v ktorom Ti príde JCD.

    Zdraví Adela
    My to vykazujeme v tom mesiaci, kedy bol vývoz uskutočnený aj keď nemáme JCD. Tiež postupujeme podľa inštruktáže zo školenia, takže asi to bude správne.

    Jarka je offline (nepripojený) Jarka

    Jarka
    Tiež vykazujeme vývoz do 3. tretích krajín v tom období keď bol vývoz skutočne uskutočnený, aj keď nemáme JCD. Pokiaľ sa JCD vráti aj o 2 - 3 mesiace, je to v poriadku.
    Horšie ak sa nevráti, mam jeden taký prípad, že sa nevrátilo späť a bol to vývoz do 3.krajiny, ale to by bola už ďalšia téma.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.