Zavrieť

Porady

Zmluva o dielo a dobrovoľne nezamestnaný

Dobrý deň, chcem sa spýtať. Robím pre tri s.r.o. odborné články, každý článok je na jednu zmluvu o dielo. Takto zarobím za rok 15 000 eur. Súčasne si ako dobrovoľne nezamestnaná platím do zdravotnej poisťovne 57,68 eur každý mesiac. Čítala som viaceré diskusie a vychádza mi z toho, že zo sumy 14 500 eur mám zaplatiť daň 19% (ak sa mýlim, prosím opravte ma). Zaujíma ma však ako je to v mojom prípade so zdravotnými odvodmi 14%. Suma čo platím teraz (za rok 2015) sa odráta? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Poisťovňa by ti mala urobiť ročné zúčtovanie. Zavolaj tam, povedia ti presne, ako máš platiť či neplatiť.

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Dovolil by som si pozriet sa na to z ineho hladiska:
    Ak vykonavas svoju cinnost na zaklade zmluvy o dielo, tak sa jedna o vztah v zmysle obchodneho zakonnika. Kedze mas viacerych objednavatelov a vykonavas to pravidelne, tak je to povazovane za sustavnu cinnost za ucelom dosahovania zisku = podnikanie. Z Tvojho prispevku nevyplyva, ze by si mala zivnost...
    Tvorba clankov je autorska cinnost a ta sa po novom riadi novymi podmienkami socialneho zabezpecenia. detailne vysvetlenie ale skor necham na skusenejsich v tejto oblasti.
    V kazdom pripade som chcel poukazat na to, ze ak nemas zivnostenske opravnenie tak v tejto podobe to nie je koser. A o tom teda uz vobec nehovorim, ze na clanok je Zmluva o dielo uplne nevhodna forma, ale to je na Slovensku bezne, ze vsetko, na co nie je zmluva na internete je Zmluva o dielo. A to by stacilo si precitat zakon, co to dielo vlastne je...

    Zmluva o dielo a dobrovoľne nezamestnaný

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.