Zavrieť

Porady

Je právne možné aby v jednej budove boli 2 samostatne materské školy?a to s tou istou adresou,len každá má svoj vlastný vchod a priestory?

Je možné aby v jednej budove boli 2 MŠ.Každá má svoj vlastný vchod a môže byť obom MŠ jedna riaditeľa alebo každá z nich musí mať vlastnú riaditeľku?Ide o to,že tá II.MŠ je rómska trieda a ak by boli ako jedna škôlka deti v tej triede by nemali hmotnu núdzu tým by to bolo pre tu triedu likvidačné.Prosím ako je to právne správne?ďakujem
avalik Ty si riaditelka MS? Kto je zriadovatel jednej MS a kto je/by bol zriadovatel "romskej" MS?
tima761 Zriadovateľom je obec aj jednej aj druhej MŠ len ide o to, že právnicky sa dohadujú ako je to správne a či to takto môže fungovať preto my ako učiteľky spolu s našou riaditeľkou sa snažíme tiež dopátrať aká je pravda,ako sa dá iste vydekukovať ide o zachovanie triedy a našich prac,miest:-)ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ja tomu nejak nerozumiem...
    ALE
    Fest by som si rozmyslel, že ako z kola von.

    Niekde sa tomu zvykne vravievať segregácia (dokonca s obľubou) a zároveň konať...a veľmi rýchlo nabehnú všeliaké organizácie a solídne rozvíria hladinu.

    Tá hmotná núdza ma ale nejak zaujíma...že ako to myslíš.
    Ide o to, že susedka (obec, kde mám chalupu) je učka v škole, ktorá má len I.stupeň. Raz sme debatovali na určitú tému a dozvedel som sa, že práve tie cigánske deti (je ich vyše 50%) spôsobujú to, že celá škola má nárok na tie príspevky na školské potreby. Takže v konečnom dôsledku dostanú určité vybavenie do školy aj tie deti, ktoré nie sú v hmotnej núdzi...a dokonca 2x do roka.
    tima761 Jednoducho v tej triede sú len rómske deti a ich rodičia s tým súhlasia,kedže pre nich je hm,núdza výhodou keby patrili k tej druhej triede a pod jednu MŠ tak nemajú šancu tie poplatky zaplatiť a tým by si nemohli dovoliť škôlku navštevovať,Mňa skôr zaujíma ako je to právne správne a možné,aby sa nemusela rušiť trieda a aby boli aj deti aj rodičia a aj samospráva spokojná a zároveň aby to bolo právne v poriadku. Tak budem vďačná za každú odbornú radu .Debatovať na tému rómska nerómska trieda ,hm,núdza nehmotná by sa dalo dlho mne ide o informácie ktoré tu hádam solídny právnik bude vedieť zodpovedať.ďakujem

    lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

    Vylúčený člen lacotinka
    Pre dve školky jenna radytelka
    to aby tam došla točyt telka
    (že ako sa dá odr.ávať štát)

    Je právne možné aby v jednej budove boli 2 samostatne materské školy?a to s tou istou adresou,len každá má svoj vlastný vchod a priestory?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.