Zavrieť

Porady

Firma musí byť oboznámená, že sa ide skúmať metódou mystery shopping ?

Máte niekto skúsenosti s touto metódou vrámci bakalárskej alebo diplomovej práce ? chcela by som ju využiť, tak by som sa chcela poradiť....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ing. Ľubomír Janoška
    logo
    Fair Mind s. r. o.
    Ak sa majú vo vyhodnotení uvádzať identifikačné údaje preverovaných zamestnancov, je zamestnávateľ povinný ich informovať, že ich údaje budú spracúvané na účely mystery shoppingu - subjekt, ktorý vykonáva mystery shopping, je v tomto prípade sprostredkovateľom podľa § 8 zákona o ochrane osobných údajov. Objednávateľ s ním musí uzavrieť zmluvu podľa citovaného ustanovenia.
    Toto neplatí, ak mystery shopper nespracúva osobné údaje, napríklad v protokole uvedie, že mystery shopping vykonal na pobočke č. x na priehradke y, dátum + čas (čiže neuvedie, že obsluhovala osoba s ceduľkou a meno).
    buchač Tak veru...

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Ktora firma? Konkurencna firma bude robit mystery shopping? Ved hadam firma si v ramci marketingovych ativit zvoli aj mystery shopping ... a teda "hore" o tom vedia.

    doplnenie:

    Kedze v mystery shoppingu ide o skumanie kvality poskytovanych sluzieb, nic ti nebrani aby si skumala bez nejakeho oznamovania danym firmam.

    Cize kludne nakupuj, reklamuj, konzumuj sluzby a popri tom si rob poznamky ... len so skrytym pouzitim kamery alebo diktafonu by som bola opatrna, vzhladom na zakon o ochranne osobnych udajov

    Kedze ide o studijne ucely a v zavislosti od ciela tvojej prace, by som jednotlivych ucastnikov vyskumu oznacila fiktivnymi nazvami. Viac by ti mal poradit tvoj skolitel.
    Naposledy upravil avalik : 23.09.15 at 05:55
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    oli12345 Idem skúmať konkurenciu vybraného podniku prostredníctvom mystery shoppingu. Zaujíma ma, či si môžem vybrať nejaký podnik a jeho konkurentov, a stačí ich oboznámiť s výsledkom alebo ich treba informovať, že to idem robiť a musia mi dať dovolenie
    kuravesele tak určite si neprídeš do nejakej firmy (podniku) len tak a budeš si robiť prieskum. Jasne, že sa musíš dohodnúť vopred.
    buchač oli12345 (Včera 23:14) Idem skúmať konkurenciu vybraného podniku prostredníctvom mystery shoppingu. Zaujíma ma, či si môžem vybrať nejaký podnik a jeho konkurentov, a stačí ich oboznámiť s výsledkom alebo ich treba informovať, že to idem robiť a musia mi dať dovolenie
    ========================

    Pfúúúúú....
    Môžeš aj tak a aj tak.
    Len či bude podnik a konkurencia aj súhlasiť.
    Na jednej strane budú firmy možno aj rady.
    Na druhej strane (neoznámenie) ale hrozí kľudne aj vyvedenie z objektu bezpečnostnou službou.
    -------------------------------------

    Záleží od viacerých okolností...no ak sa jedná len o ten prieskum na účel štúdia, tak by som oboznámil šéfstvo.
    avalik doplnila som odpoved
    Ing. Ľubomír Janoška Zisťovanie správania konkurencie nie je mystery shopping.
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Jeden čas som robil, ale v normálnej - každennej praxi...

    Konkrétne som bol na určitých (nazvem) prevádzkach, kde o tom pracovníci (samozrejme) nevedeli...po ukončení bol oboznámený s danou okolnosťou akurát šéf pobočky, alebo aj nie.

    Prieskum samotný trval cca 15 - 20 minút...trapošina v podstate...ťahať rozumy z jednotlivca.
    Kúúúwa, ale tie následné papierovačky - vyhodnotenie prieskumu boli o držku.
    Som sa nie raz čudoval nad tými kolónkami, čo a ako mám zaškrtnúť. Lebo to sa proste ani nedalo...

    Preto som to aj nechal, aj keď sa na tom dalo vcelku (občas) zarobiť.
    Naposledy upravil buchač : 22.09.15 at 19:45
    Ing. Ľubomír Janoška 23.09.15 06:34 priradil do Porady

    Firma musí byť oboznámená, že sa ide skúmať metódou mystery shopping ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.