Zavrieť

Porady

Môže ma zamestnávateľ nútiť prísť na poradu po 12hod.službe?

pracujem v štátnom zar.,vykonávam 12 hod.služby,raz do mesiaca máme poradu na pracovisku,na ktorej sa má zúčastniť každý zamestnanec.Musí aj ten,ktorý o 7.00 hod.ukončil službu a má nárok na odpočinok?
Peggynka A porada je o 7:00?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    No ak nadriadený povedal, že musí prísť, tak musí.

    Nebudem sa tu zapodievať právnou analýzou, či je povinný alebo nie. Píšeš, že tie porady sú 1x za mesiac. To je tak zaťažko prísť tomu zamestnancovi po službe na poradu? Je skutočne tak unavený, že by na porade zaspal? Že bez odpočinku po službe nevydrží ešte hodinku - dve počúvať?

    Naviem, nakoľko dôležité sú tie porady. Skôr, než mávať nadriadenému pred nosom zákonníkom práce, skúste ho požiadať, či by zamestnanci po službe mohli byť z porady ospravedlnení. Ak nadriadený povie, že ich tam chce mať, tak tam choďte.
    buchač Neviem ako je to teraz v ZP.
    ALE je aj iná situácia ako bola onehdá.

    Svojho času som dostal kárne opatrenie...a tým pádom aj samozrejme tie dôsledky...prémie v prdely a aj 13 plat.
    Znenie vo vytykačke bolo, dodnes si pamätám :

    "Nezúčastnil sa porady a po skončení pracovnej doby odišiel domov."

    Takže šupky som bežal na príslušný súd s patričným odvolaním...mimochodom, písal mi ho právnik ČSD, ktorý by mal zastupovať práve železnice voči mojej osobe.
    ----------------------------------------------------
    Dnešná situácia je o niečom inom...by som to povedal, že :

    "Proti vetru sa čúrať nedá."

    Môže ma zamestnávateľ nútiť prísť na poradu po 12hod.službe?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.