Zavrieť

Porady

Účtovanie predaja bytu so záložným právom banky

... potrebujem poradiť .. poprosím .. ak by niekto vedel poradiť ..

Daňovník/s.r.o. predáva byt nachádzajúci sa v jeho obchodnom majetku, na ktorom má zriadené záložné právo banka, s tým že tento záväzok vyplývajúci z tejto ťarchy ( zapísaná na LV) preberá na seba kupujúci. Ako by ste o tomto účtovali? .. mám na mysli to záložné právo ... obstarávacia cena bytu je napr. 100 ... záložné právo napr. 50 ... vystavená faktúra 311/641 o predaji bytu = 100? .. v kúpnej zmluve je predajná cena 100 s tým, že záväzok vo výške 50 vyplývajúci zo záložného práva banky uhradí banke kupujúci ..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Tých 50 - záložné právo - treba pozrieť, kde bolo naúčtovaných pôvodne - kontokorent, úver, či neostalo niečo nevypárované. Treba zistiť, či je tých 50 ešte reálna suma,ak nie, záložné právo upraviť na aktuálnu sumu a tak budú aj úhrady - banke, firme.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    promont maja .. Oli .. vďaka za radu .. neexistuje žiaden úver .. banka zriadila ťarchu ešte voči developerskej spoločnosti, ktorá jej mala dlh uhradiť = no developer dlh neuhradil aj napriek tomu, že peniažky od dnešného vlastníka dostal .. takto ostala na byte ťarcha vo forme záložného práva .. banka teraz žiada vlastníka bytu o vyplatenie dlhu, nakoľko developer je v konkurze ... následne vlastník našiel kupca, ktorý dlh banke uhradí (50) a zvyšok kúpnej ceny (50) predávajcemu ..

    .. ako by si účtovala ..? .. myslím konkrétne .. ktoré účty? ... to záložné právo ... existuje len výzva od banky, v ktorej banka vyzýva vlastníka k úhrade dlhu za developera = záložnému právu ...
    Dav podľa mňa treba naúčtovať pohľadávku voči developerovi,účta popozerám zajtra, ak sa nikto dovtedy nevyjadrí
    promont maja ... vďaka ... za pomoc .. zatiaľ som to celé zúčtovala 479-záväzok/záložné právo banka = nemám k dispozícii nič, mám len výzvu banky s oznámením, že má voči developerovi pohľadávku vo forme záložného práva, s tým že žiada vlastníka bytu o úhradu, inak dá byt do dražby + pohľadávku voči developerovi 378 dlhodobú ... čo si o tom myslíš? ... bude to takto postačovať? ...
      zbaliť

    Účtovanie predaja bytu so záložným právom banky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.