Zavrieť

Porady

Plnomocenstvo pre SZČO od s.r.o.

Dobrý deň,
mám živnosť a pracujem hlavne pre jednu s.r.o. Viem, že uzatvorenie mandátnej zmluvy nie je povinné, stačí ústna dohoda, ale myslím si, že by sme mali vyriešiť splnomocnenie na právne úkony (dá sa to priamo vložiť do mandátnej zmluvy, čo by bolo asi najlepšie). Síce nepodpisujem za konateľa s.r.o. žiadne zmluvy, ale podpisujem dodacie listy, servisy/reklamácie, prijatie tovaru od kuriérov a podobne (dokonca teraz zrejme budeme podpisovať HomeCredit zmluvy - tovar na splátky). Zrejme by tu bolo potrebné nejaké generálne splnomocnenie na všetky tieto úkony, ale nenašla som na nete žiaden vzor pre môj prípad. A ani neviem, či je to naozaj nutné (keď napr. mandátna zmluva môže byť len v ústnej forme - a áno , viem: "Samotná mandátna zmluva nepreukazuje oprávnenie zastupovať mandatára."). Taktiež má táto s.r.o. jedného brigádnika, kde tiež nie je vyriešené splnomocnenie na podpisy a neviem, či je to nutné.
Riešili ste niekto už takéto všeobecné splnomocnenie pre živnostníka/príp. pre brigádnika?

Ďakujem

Katka
Naposledy upravil Zubajda86 : 09.11.15 at 16:11
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    "Zrejme by tu bolo potrebné nejaké generálne splnomocnenie na všetky tieto úkony"
    Zrejme sa jedna o zavislu pracu, zrejme by bolo treba uzavriet pracovnu zmluvu. A zrejme treba podpsat splnomocnenie na konkretne ukony.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Zubajda86 Pokiaľ zákon dovoľuje uzavrieť mandátnu zmluvu, nejde o závislú činnosť (napr. dobrý komentár od Gida http://www.porada.sk/t32106-zivnostn...tml#post296236). A pokiaľ mi štát odsúhlasí a poskytne štátny príspevok na takúto živnosť, potom je všetko ok
    Consultix Zrejme je treba si nastudovat zakon. Prispevok od "Gida' je z roku 2006. Novela zakonnika prace od septembra 2007 vyrazne spresila definiciu zavislej prace, pricom toto ustanovenie bolo este viac upresnene s ucinnostou od 2013.
    To je vsetko. S veternymi mlynmi nebojujem
    Zubajda86 To sa nehadam, vsimla som si, ze je to starsi komentar. Ale myslim si, ze aj priemerny pravnik by ma obhajil. Zaroven si fakturujem sluzby aj inej s.r.o., no a taktiez som ako szco dostala spominany statny prispevok na tuto konkretnu cinnost s vyhradnou spolupracou s konkretnou s.r.o. Cize Tvoje obavy nemam. Ale vdaka, mam rada tieto vymeny nazorov, minula som sa povolania ☺
      zbaliť

    Plnomocenstvo pre SZČO od s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.