Zavrieť

Porady

ako odstrániť poruchu E20 v elektrickom kotli Protherm Raja 12K

ja somár, zabudol som otvoriť prívod....vďaka
Naposledy upravil ivka70 : 25.11.15 at 21:03
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ako som si prečítal, tak prichádza do úvahy strana 16 ( BEZ mojej ZÁKUKY ).
    https://docs.google.com/viewer?docex...ray-124501.pdf

    Ale inak je skoro pri všetkých problémoch uvádzaná poznámka " Obráťte sa na kvalifikovaný servis".
    Takže rozhodni sa sám ...
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    satro52 Ďakujem za radu, návod som si dávno prečítal a tiež mi nepomohol...servis je dobrá rada, ale ja kotol používam na severe Dánska a tu, ako asi uznáš, Protherm im nič nehovorí.
    buchač Amatéri sú v Dánsku, úzko špecializovaní ???

    Nuž ostáva Ti len nejak špekulovať....alebo si vyhľadaj kontakty na servisné strediská na Slovensku a daj dopyt na opravu cez mail alebo aj telefón.

    ...a možno niektorí aj vycestuje do Dánska...ale tie nááááklady...
    jslancik veď už to má vyriešené. somár nemal otvorený prívod
    buchač No hej...teraz už má prívod otvorený...ale je mu to na trt.
    Somár jeden ( ) neotvoril prívod a spustil kotol...a dodrbal celý kotol...respektíve asi elektroniku.
    satro52 Neviem, preco som sa tu pytal na radu poradcov, ked vedia h....,pozrel som zapojenie elektroniky a samozrejme otvoril kotol, stalo ma to 12 korun a uz dano kurim.
    Peggynka Prečo sa zlostíš? Však si sám seba vykádroval na somára ber to s nadhľadom
    satro52 mas pravdu.., clovek moze aj zabudnut, myslel som vsak, ze toto forum je aj trosku odbornejsie
    vlado 33 Si myslel, že sa dočkáš odpovede? Si na omyle, jednoznačnú odpoveď ti poskytne servisák. Toto je účtovnícke fórum, hľadaj ďalej v Google.
    sosak satro52 (25.11.15 22:33) Ďakujem za radu, návod som si dávno prečítal a tiež mi nepomohol...servis je dobrá rada, ale ja kotol používam na severe Dánska a tu, ako asi uznáš, Protherm im nič nehovorí.
    -----------------------------------------------------
    Ak chcete spustiť kotol po uvedení do prevádzky ubezpečte sa, že:
    1. kotol je pripojený k el. sieti
    2. všetky uzávery (VV, TV) pod kotlom sú otvorené
    Strana 13 v manuáli.
    http://www.elpax.sk/fotky1474/fotov/...sluhu-raja.pdf
    Ako môže niekto predpokladať, že neurobíš základné úkony, ktoré sú nevyhnutné na spustenie uvedeného kotla do prevádzky po odstávke?
    To je akože máš prázdnu nádrž auta, svieti ti kontrolka a budeš sa na Porade pýtať : nejde mi naštartovať auto, čo mám robiť? To predsa s odbornosťou nemá nič spoločné.
    Peggynka Niekedy je aj manuál k ničomu Na riadiacej jednotke...PORUCHA REGULÁCIE UK a v manuáli :...skontrolovať funkčnosť prvkov v okruhu UK...čo mám robiť? Nepíšu
    satro52 Ahoj Vlado 33, mas uplnu pravdu! A pozdravujem holicov
      zbaliť

    ako odstrániť poruchu E20 v elektrickom kotli Protherm Raja 12K

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.