Zavrieť

Porady

reklamacia tenisiek 1+1 zdarma

kupil som synovi tenisky v akcii 1+1 zdarma. teraz reklamujem tie drahsie ktore som platil no pri uznani reklamacie mi chcu dat len 50 percent zaplatenej sumy. su to tenisky adidas a reklamujem ich po troch mesiacoch. este nemam vyjadrenie na reklamaciu. ale podla mna je to neprimerane.dakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Reklamácia platí na hlavné tenisky /topánky/ a nie na tie zdarma. Môžeš sa spýtať na SOI-ke....Slovenskej obchodnej inšpekcii, určite ti toto aj oni potvrdia. Držím palce, aby to dobre dopadlo.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    rosk čiže logika veci je asi takáto. kúpiť niečo v eshope - taký tovar, ku ktorému dostanem niečo zadarmo. V lehote poslať "hlavnú vec" späť a požadovať vrátenie peňazí, ale dar si nechať, veď predsa vraciam len hlavnú vec, len tú už nechcem...
    terezamaria Tu neide o to, že tú "vec" majiteľ nechce,ale sa jedná o reklamáciu na základe nejakej vady....
    rosk to bolo len na ilustráciu, lebo v oboch prípadoch (t.j, reklamácia i vrátenie nechcenej veci kúpenej cez eshop) pôjde o odstúpenie od zmluvy... a v takom prípade sa zmluva zrušuje od začiatku. To znamená, strany sú si povinné vydať, čo si na základe zrušenej zmluvy vydali. A nie, že OK, reklamujem tenisky, je to neodstrániteľná vada, tie drahšie - zaplatené vraciam, peniaze chcem späť a lacnejšie si nechám...
      zbaliť

    rosk je offline (nepripojený) rosk

    rosk
    Pokiaľ by prišlo k vybaveniu reklamácie tým spôsobom, že by ti vrátia peniaze, de facto prichádza k odstúpeniu od zmluvy (zrejme pôjde o neodstrániteľnú vadu). Nakoľko sa vzťah spravuje občianskym zákonníkom, odstúpením od zmluvy sa zmluvný vzťah zrušuje od začiatku a strany sú si povinné vydať, čo si na základe zmluvy plnili, t.j. ty vrátiš oboje tenisky a oni ti vrátia kúpu cenu. Nakoľko je dôvodom na odstúpenie od zmluvy dodanie vadného tovaru z ich strany, teoreticky by pripadalo do úvahy, že ti vyplatia nie 50% ale percentuálny pomer hodnoty drahších tenisiek na kúpnej cene. Rozhodne však nemôžeš očakávať vrátenie celej sumy s tým, že ty si tenisky "zadarmo" necháš

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak by malo dojst k uplnemu vyrovnaniu pri vrateni, oni by ti mali vratit plnu cenu reklamovanych tenisiek a ty im zaplatit plnu cenu tych druhych, ktore si k nim dostal zadarmo - lebo vratenim ceny prestavas splnat podmienku 1+1 zadarmo.
    Ak je rozdiel povodnych cien Adidas - cena druhych tenisiek mensi ako 1/2 Adidas, stale si na tom ziskovy.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    rosk nie celkom rozumiem, ako na tom môže byť ziskový... keď ich vráti získa späť cenu drahších a zaplatí lacnejšie. Napr. drahšie stáli 100 EUR a tie lacnejšie 80 EUR, tak 100 mu vrátia, zaplatí 80 a má tenisky, ktoré stáli 80... čo na tom zarobil???
    ivka70 Ale oni mu chcu vratit 50 eur a nie 20, co by bol rozdiel v tvojom priklade.
    rosk to síce z otázky nevyplýva, ale ok. modelový príklad č. 2. kúpim tenisky za 100 eur, druhé v hodnote 50 dostanem zadarmo. Tie za 100 reklamujem, vrátim, vrátia mi peniaze a ja musím zaplatiť za tie "pôvodne zadarmo" 50 eur. čiže tenisky za 100 eur nemám, ale mám 100 eur. Tenisky za 50 eur mám ale nemám 50 eur. Stále nechápem, kde som zarobil...
    ivka70 Prvy priklad, kde ti to nevyslo sa ti nepacil, tak si si vymyslel druhy V tomto pripade si nic nezarobil ani neprerobil. Ale kedze povodnu hodnotu tenisiek nepozname, je to len o filozofovani ....
    rosk ok, nech tie tenisky stoja cokolvek, je to uplne jedno. ked tie drahsie vratis a ich kupnu cenu ti vratia spat a ty zaplatis kupnu cenu tych lacnejsich, ktoru si predtym neplatila, kde si zarobila? Drahsie tenisky nemas a ich cenu si dostala spat (tu si ale povodne zaplatila) Takze tu si na nule. A zaplatis lacnejsie tenisky, takze mas lacnejsie tenisky ale kupene za ich cenu...

    Naozaj nevidim ziaden zisk...
      zbaliť
    kopretinka 27.11.15 18:17 odstránil(a) z Porady

    reklamacia tenisiek 1+1 zdarma

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.