Zavrieť

Porady

Ľad na vnútornej nezateplenej strane strechy. Čo s tým ?

Problém:
Ľad na vnútornej strane trapézové plechu (strecha)

Vysvetlenie:
Ahojte toto leto som začal stavať chatu. Podarilo sa mi tento rok popri práci dokončiť chatku na 80%. Konštrukcia je zakrytá trapézovými plechom. Boky chatky sú obité palubkami (tatranský profil) asi 1 cm hrubé. Chata stoji na 12x železobetónové pätky v PVC rúrach. Chata je od zeme 10 - 15 cm. Dvere a okno sú osadené.

žiadna izolácia.

Pri stavbe strechy som nepoužil paroodolnú fóliu

Keď som prišiel na chatu v zime skontrolovať chatu cela strecha bola z vnútra pokrytá ľadom. Po zapnutí ohrievača začala do vnútra kvapkať voda. Viete mi poradiť ako dosiahnuť aby sa strecha nerosila a nezamrzla ?

Zmizne tento jav keď chatku utesním úplne pur penou, do stien dám izoláciu ?

Ďakujem za Váš názor ak niečo chcete ešte vedieť napíšte doplním.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Analyzoval si príčiny vzniku ľadu? a, vysoká vlhkosť v budove(nájsť príčiny ), b, vysoká vlhkosť samotného vzduchu.(s tým nič nespravíš) čím chladnejšie(pod nulou) tým je vlhkosť vzduchu nižšia Aká je izolácia medzi podlahou, stenami a vzduchom prúdiacim popod stavbu?
    jozo1606 ďakujem za reakciu ...

    ano vlhkosť je tam veľká, chata stojí na pätkách podlaha sa zatiaľ skladá hranoly a na ne nabité dosky 2 cm hrubé

    zatiaľ tam nemám izoláciu ....

    taktiež chata ma veľa medzier a prieduchov .... ktoré v lete budem dokončovať....

    ale nemyslel som že to bude mať až taký vplyv na orosovanie


    Steny sú stavané konštrukcia a z vonkajšiej strany palubky (tatranský profil)

    Ľad na vnútornej nezateplenej strane strechy. Čo s tým ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.