Zavrieť

Porady

Dohodár - nepravidelný príjem

Zdravím Vás, mám dohodára, ktorého som prihlásil v SP na nepravidelný príjem. Za mesiac 11/2015 mu nebolo nič vyplatené. Mám poslať výkaz do SP za 11/2015 nulový? Čo zo zdravotnou poisťovňou? ĎAKUJEM
4 komentárov     zbaliť
Mila123 aký typ dohody máš?
Jan Hrach Dohoda o vykonaní práce - nepravidelný príjem v SP typ 4
Mila123 žiadne povinnosti nemáš, ani voči SP, či ZP alebo DU, za podmienky, že máš správne zadefinovaný nepravidelný príjem,.....
Jan Hrach Čiže až v mesiaci, kedy skutočne dostane vyplatenú odmenu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    konštatujem, že žiadne povinnosti nemáš, ani voči SP, či ZP alebo DU,
    povinnosti budeš mať, až v mesiaci keď vyplatíte mzdu , popr. ak odpracuje (ZP)

    LydaLyda je offline (nepripojený) LydaLyda

    LydaLyda
    Môj zamestnávateľ vyžaduje, aj pri dohode o vykonaní práce viesť si dochádzku a aj ju odovzdávať mesačne zamestnávateľovi. Potom prihlasujem na konkrétne dni tohto zamestnanca na DOVP do ZP s kódom 2D - začiatok a koniec podľa dní z dochádzky. Niekedy sú to 2 - 3 dní za mesiac. Odporúčajú to aj iní, citujem z článku z internetu:

    Dohodár pracujúci na dohodu o vykonaní práce

    Takýto dohodár má povinnosť ohľadom evidencie dochádzky o niečo miernejšiu. Eviduje presne dni, keď pracoval, ale nemusí mať evidovaný čas práce v tento deň od do, stačí uviesť rozsah práce, čiže čas, ktorý pri nej strávil. Postačuje teda v zásade niečo ako výkaz práce. Pokiaľ vykonáva prácu na základe dohody o vykonaní práce na pracovisku zamestnávateľa, aj keď nemáme prikázané zapisovať odkedy dokedy pracoval, odporučila by som evidenciu nastaviť rovnako ako pri dohode o brigádnickej práci študenta a dohode o pracovnej činnosti. Je praktickejšie robiť „veci" jednotne a aj kvôli prípadnej kontrole zo strany inšpektorátov práce na „čiernu" prácu. Je mi jasné, že by sme prítomnosť zamestnanca pracujúceho na základe dohody obhájili existenciou dohody a jej registrácie v Sociálnej poisťovni, ale pridaním zápisu v dochádzke bude skutočnosť legálnej práce 100 % preukázaná

    Dohodár - nepravidelný príjem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.