Zavrieť

Porady

SZČO a zamestanie

Dobrý deň,
Potreboval by som poradiť od 1.8.2015 som SZČO( plus som si zobral aj dotáciu na podnikanie) a popri tom som sa ešte zamestnal od 1.12.2015. Chcel by som vedieť ako je to z odvodmi do zdravotnej poisťovne a do sociálnej poisťovne. Či do zdravotnej poisťovni musím platiť aj ja ako SZČO,alebo stačí ak platí zamestnávateľ? a do sociálnej ? kedže to sa platí až po prvom zdaňovacom obdoby po podaní daňového priznania. daňove priznanie sa robí oddelene pre SZČO a mna ako zamestnanca ? alebo všetko do spolu,
za odpoveď ďakujem
veronikasad Ides si robit danove priznanie sam?
oski2587 Tak to určite nie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zdr.poistenie -pri subehu zamestnania a podnikania preddavky z min.vymer.zakladu platit nemusis az do 31.12.2016. Chod osobne do zdr.poistovne a urci si vymer.zaklad nula. Pocitaj vsad s tym, ze sk vykazes z po idnikania z isk, vznikne ti nedoplatok pri rocnom zuct.zdr.poistenia, ktory musis uhradit.
    Soc.poistenie - tu subeh zamestnni a podnkania nema ziadny vplyv, pokial zo zamestnania nemas vysokyy prijem. Ak tvoj prijem z podnikania za rok 2015 dosiahol 12-nasobok min.vymer.zakladu -(12*429€) bez ohladu na pocet mesiacov podnikania, od 1.7.2016 sa stanes povinnym platitelom odvodov do soc.poistovne
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    oski2587 Zdr. podnikanie- ten zisk z podnikania môže aký koľvek veľky a vznikne mi nedoplatok?
    Soc. poistenie- No príjem z podnikania nebudem mať určite toľko. Zo zamestnania to je koľko?
    ďakujem za odpoveď
    veronikasad V zdr.poistovni sa nesleduje limit, k zakladu dane z podnikania sa pripocitava zaplatene zdr.poistenie v roku 2015.
    V soc.poistovni sasleduje prijem, nie zisk, len z podnikania. Do prijmu sa zapocitava aj suma vycerpanej dotacie.
    Necakaj so spracovanim dan.priznania do koncamarca, hladaj uctovnicku cim skor. Aby si potom nebol prekvapeny odvodami.
    oski2587 Jasné chápem. ďakujem veľmi pekne za info
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.