Zavrieť

Porady

MRP a zdravotné poistenie

Prosím o radu. Vo februári sme kupili softvér mzdy. Ako nastavím, aby mi do vymeriavacieho základu na zdravotné poistenie pripočítalo aj DDP zamestnávateľa? JE to 3 %. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Ja mám MRP DOS a tam je to cez mzdový číselník - práca so mzd. čís. - pridanie - dôchodkové pripoistenie. Tam už si nadstavíš podľa vlastnej potreby. Neviem či to rovanako pracuje aj v MRP WIN, ale predpokladám že princíp je podobný.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    DDP:
    Pôjdeš na Číselníky, Mzdový číselník, Práca so mzd. číselníkom, záložka Poistné. Insertom si pridáš novú položku - DOPL. DÔCH.POISTENIE/SPOR., Podtyp položky dáš Doplnkové dôch. poistenie/sporenie, zadáš obdobie odkedy chceš, percentá budú nulové, zaokrúhlenie nahor, min.VZ = 0, max. VZ = 999999.
    Pôjdeš na záložku Doplnkové DP, tam si nastavíš peňažnú hodnotu. Ak je príspevok nemenný, tak nastavíš Konštantné poistné zam a pevnú čiastku + sumu. Min. , max. hodnoty vid viššie.
    Ešte si zadáš účet, VS platby. OK.
    Potom pôjdeš na Pracovný pomer dotyčného zamestnanca, pôjdeš na záložku Poistné, klikneš na Doplnkové dôch. poistenie, dáš pridať, zadáš obdobie, sumu zamestnanca a poistné org.

    jalenka je offline (nepripojený) jalenka

    jalenka
    Lenka ďakujem, to som spravila, ale keď som dala prepočitať poistné, tak mi to stále berie len zo základnej mzdy

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Nastavila si si poistné aj v pracovnom pomere zamestnanca, v záložke poistné, DDP?

    Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

    Viera123
    jalenka
    Prosím o radu. Vo februári sme kupili softvér mzdy. Ako nastavím, aby mi do vymeriavacieho základu na zdravotné poistenie pripočítalo aj DDP zamestnávateľa? JE to 3 %. Dakujem.
    Príspevky od zamestnávateľa sa zarátavajú do zdravotného poistenia? Niekto mi dal info, že nie... teda moja mzdová účtovníčka v práci...

    Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

    Viera123
    lenkak
    OD 9/2OO5.
    No fajn, divím sa, že to nevie... práve tento týždeň som sa jej to pýtala, pretože viem, že to tak bolo.... Ale ona, že nie, že sa nič neodvádza... Asi budem ticho .

    Valika je offline (nepripojený) Valika

    ekonomka Valika
    Pekný den prajem potrebujem nastaviť v MRP podiely na zisku zamestnancom ako to spraviť ? Platí sa len do ZP a nezdanuje sa. Dakujem.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Skús to takto:
    Choď na Číselníky/Mzdový číselník/Práca so mzdovým číselníkom, záložka: Príplatky pred zdanením.Mala by si tam mať už jednu položku s názvom doplatok do MM. Pridáš novú položku (insertom), dáš názov napr. podiel na zisku, nastavíš ako Ti pridávam obrázok do prílohy. Nastav si všetky Zdravotné poisťovne čo máš.
    podielnazisku.JPG  
    podielnazisku1.JPG  
    1/1

    oronka je offline (nepripojený) oronka

    oronka
    prosim vas, v skratke sa len chcem spytat, cite DDP prispevok od zamestnavatela sa pocita do zakladu pre SP, aj zdravotnu????
    dakujem!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.