Zavrieť

Porady

ako možno zákonne vydržať nehnuteľnosť?

je možné, aby mi notár odmietol vyhotoviť doložku o vydržaní, aj ked mám splnené zákonné podmienky + potvrdenie od obce, a odporučil ma na dedičské konanie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

    Erzebeth
    K vydržaniu potrebuješ: Nájsť posledného zapísaného vlastníka nehnuteľnosti. Ak nie je založený LV (nebola ROEP ?), doložíš výpis z pozemnoknižnej vložky. Tam je zapísaný posledný vlastník. Po tomto vlastníkovi by mali byť právni nástupcovia. Od týchto musíš mať podpísané prehlásenie, že nemajú výhrady k tomu, aby si si nehnuteľnosť majetkoprávne vysporiadala. Tí ale musia doložiť, že sú oprávnení ti takéto prehlásenie podpísať, doložia dedičské konanie. Ty si nehnuteľnosť v dobrej viere najmenej desať rokov užívala ako svoje vlastníctvo a nikto toto tvoje vlastníctvo nespochybňoval. Musíš uviesť, na základe čoho si si myslela, že užívaš svoju nehnuteľnosť. Vlastník, alebo jeho dedičia musia byť známi, inak nehnuteľnosť spravuje pozemkový fond. Ak je vlastník žijúci, môže ti prehlásenie podpísať on. To je ale to najjednoduchšie. ale zrejme nie tvoj prípad. Ak sa v minulosti stala nehnuteľnosť tvojím vlastníctvom, môžeš ju vydržať bez toho, aby dedičia robili dedičské konanie.

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    pri vydržaní pozemkov sme museli okrem potvrdenia obce doložiť aj súhlas od SPF, ktorý je vlastníkom všetkých pozemkov, ktoré majú neznámeho vlastníka..... až potom nám notár vyhotovil potrebné doklady pre kataster .....

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nehnutelnost nie je mozne vydrzat, ak je znamy majitel.
    Ak ta notar odporucil na dedicske konanie, zjavne je majitel znamy, ale zomrel.
    Preto je mozne danu nehnutelnost ziskat len cez objaveny majetok a dedicske konanie po zomrelom.
    Naposledy upravil ivka70 : 25.01.16 at 13:26 Dôvod: preklep
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mimo11111 LV nie je založený... takže majitel znamy nie je...
    ivka70 A na ake dedicske konanie ta teda notar odkazal?
    mimo11111 no to neviem... preto sa pýtam, či je možné aby ma notár takto odpinkal....povedal mi ze sa mám obrátiť aj na SPF..
    ivka70 Asi ma viac informacii.
    A ak neexistuje LV nehnutelnosti, ako je na tom pozemok, kde stoji? Ten ma vlastnika?
    mimo11111 ak lv nie je založené, ako získam info o tom, kto je vlastníkom....?
    ivka70 A ake podklady si dal k tomu vydrzaniu?
    Treba pozriet katastralnu mapu a hladat pozemok, kde ta tvoja nehnutelnost stoji.
    ivka70 http://www.porada.sk/t277739-katastr...slovenska.html
    doktor23 Na základe akého právneho predpisu nie je možné vydržať pozemok, kde je známy vlastník? Ak príde ku mne Jožko Mrkvička, ktorý mi predloží nezapísateľnú kúpnu zmluvu, kde môj dedko jeho dedkovi odpredal 10 árov role, ktorú má on za domom a teraz patrí mne, prečo by som mu nepodpísal súhlas, keďže on ju naozaj užíval, obrábal a bol dobormyseľný?
      zbaliť

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Naše hlavné kompetencie
    SPF nehnuteľnosti v správe a nakladaní môže okrem iného:

    uspokojiť reštitučné nároky
    prenajímať
    predávať /previesť vlastníctvo/
    zriadiť vecné bremeno
    SPF k nehnuteľnostiam v správe a nakladaní vydáva stanoviská okrem iného:

    k územným konaniam
    k stavebným konaniam
    k zmene druhu pozemku
    k vydržaniu vlastníckeho práva

    http://www.pozfond.sk/sk/titulna-stranka

    ako možno zákonne vydržať nehnuteľnosť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.