Zavrieť

Porady

Prislusenstvo k osobnemu automobilu

Vie mi prosim niekto poradit? Tohoto roku som kupila osobny automobil. Teraz sme k nemu zakupili zimne pneumatiky. Mozem si uplatnit narok na odpocitanie DPH pri kupe zimnych pneumatik, kedze v zakone kde pisu o prislusenstve vozidla nie su pneumatiky uvedene? Z pohladu dani z prijmu to mam zrejme brat ako technicke zhodnotenie.

Dakujem za vsetky odpovede.
Usporiadat
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Nezhodnocovala by som a nákup pneumatík by som dala do spotreby.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Este raz sa k tomu vratim, aby som si to potvrdila. Podnikatel kupil osobny automobil r. 2005, toho isteho r. si dokupil zimne pneumatiky. Na DPH ma narok a aj ked ide o ten isty rok mozem to dat priamo do nakladov alebo navysit obstaravaciu cenu automobilu?
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Skuste mi to potvrdit alebo ma opravit prosim
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

nika.sum
Este raz sa k tomu vratim, aby som si to potvrdila. Podnikatel kupil osobny automobil r. 2005, toho isteho r. si dokupil zimne pneumatiky. Na DPH ma narok a aj ked ide o ten isty rok mozem to dat priamo do nakladov alebo navysit obstaravaciu cenu automobilu?
Zimné pneumatiky nezvyšujú cenu auta - treba to dať do spotreby a DPH uplatniť.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

nika.sum
Este raz sa k tomu vratim, aby som si to potvrdila. Podnikatel kupil osobny automobil r. 2005, toho isteho r. si dokupil zimne pneumatiky. Na DPH ma narok a aj ked ide o ten isty rok mozem to dat priamo do nakladov alebo navysit obstaravaciu cenu automobilu?
Je to spotrebný materiál 501AE.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Podľa mňa priamo do nákladov, ak zimné pneumetiky dám ako zhodnotenie tak sa mi môže stať, že v priebehu odpisovania budem kupovať ďalšie zimné.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Dakujem vsetkym za odpovede
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Prosim Vas v ktorom paragrafe akeho zakona najdem vymenovane co patri do prislusenstva osobneho automobilu?
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
nika.sum
Prosim Vas v ktorom paragrafe akeho zakona najdem vymenovane co patri do prislusenstva osobneho automobilu?
V §49 -odpočítanie dane v bode 7 zákona o dph máš vymenované príslušenstvo os.autom., kde ti nevzniká nárok na odpočet dph. Tie ktoré tam nenájdeš si dph môžeš uplatniť.
0 0
Macka Macka

Macka je offline (nepripojený) Macka

Keďže nechcem zakladať novú tému,prosím o Váš názor.Cez internet sme kúpili z ČR zimné pneumatiky pre osobné auto na leasing.Sme platcovia DPH.Náš dodávateľ je platca DPH.Faktúra je vystavená bez DPH.Máme si túto faktúru samozdaniť tak ako to pri nadobudnutí tovaru z ČR a máme nárok na odpočet? Pneu dám do spotreby keďže je to do 30 000 a tiež si nemyslím,že je to technické zhodnotenie vozidla.Len ma zaujíma ako je to s DPH.
Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Macka
Keďže nechcem zakladať novú tému,prosím o Váš názor.Cez internet sme kúpili z ČR zimné pneumatiky pre osobné auto na leasing.Sme platcovia DPH.Náš dodávateľ je platca DPH.Faktúra je vystavená bez DPH.Máme si túto faktúru samozdaniť tak ako to pri nadobudnutí tovaru z ČR a máme nárok na odpočet? Pneu dám do spotreby keďže je to do 30 000 a tiež si nemyslím,že je to technické zhodnotenie vozidla.Len ma zaujíma ako je to s DPH.
Ďakujem
Fa samozdaníš. Pneu idú rovno do spotreby 501AE. Ak ste platcami dph, tak si zároveň uplatníš odpočet a výsledný efekt zo zdanenia bude 0.
Naposledy upravil Tweety : 11.10.06 at 10:01
0 0
Macka Macka

Macka je offline (nepripojený) Macka

To bola ale rýchla odpoveď.Ďakujem.
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Do tejto témy pridávam problém:

Navigačné zariadenie, ktoré je teraz v širokej ponuke by ste poraďáci účtovali ako príslušenstvo k osobnému automobilu, alebo ako samostatnú hnuteľnú vec nakoľko ono sa dá používať aj pri pešej chôdzi v cudzom meste.

Akú očakávame reakciu od daňových kontrolórov.

apo
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Navigačné zar. nie je vymenované ako príslušenstvo v §49/7b z dph
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

benka
Navigačné zar. nie je vymenované ako príslušenstvo v §49/7b z dph
kým ho nedopíšu , aby nám urobili "radosť"
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Dobrý deň, poradíte mi? Je technickým zhodnotením montáž centrálneho zamykania na úžitkovom vozidle? Ďakujem
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
podľa mňa je je to modernizácia auta...ak je do 30 tis môže jednorázovo odpísať...teda zahrnúť do spotreby
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Vladimír Ozimý Pozri príspevok
podľa mňa je je to modernizácia auta...ak je do 30 tis môže jednorázovo odpísať...teda zahrnúť do spotreby
Pri posúdzovaní ceny nezabudnúť, že je to cena spolu za centrál a jeho montáž. Centrál je príslušenstvom MV.
Naposledy upravil Tweety : 05.12.07 at 11:28 Dôvod: gramatika
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Na faktúre je rozpísané: riadiaca jednotka centrálneho zamykania 850,-, automatický spínač svetiel 750,- a montáž, odskúšanie 1.000,-, ja som myslela, že to všetko dám do réžie. Asi to je zle.
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Vladimír Ozimý Pozri príspevok
podľa mňa je je to modernizácia auta...ak je do 30 tis môže jednorázovo odpísať...teda zahrnúť do spotreby
Táto RADA je správna, ale iba ak modernizovaný DHM má zostatkovú cenu NULA.
NESPRÁVNE SOM PORADIL:
Ak DHM nie je odpísaný potom je to zvýšenie vstupnej ceny.

Vladimír Ozimný dobre poradil.


OPRAVA:
Ak DHM nie je odpísaný potom je to NIE JE zvýšenie vstupnej ceny, ALE MÓŽE BYŤ AK SA TAK DAŇOVNÍK ROZHODNE.

apo
Naposledy upravil apo : 05.12.07 at 12:02
0 0