Zavrieť

Porady

Prepadne alebo sa preplati dovolenka?

Ktore riesenie je spravne?

Narok na 25 dni za kal.rok.
Dovolenka prenasana z roku 2014 :23 dni
Dovolenka cerpana v roku 2015: 21 dni (+vznik naroku na dalsich 25 dni)
1) 2 dni dovolenky z roku 2014 prepadnu po prechode do r. 2016
2) 2 dni dovolenky budu preplatene.

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sam3 len vyklad mi nie uplne jasny - prenasala viac ako 4 tyzdne - ak by ziadnu dovolenku v roku 2015 necerpala - tak by jej 4 tyzdne prepadli a nahradu mzdy by dostala za dni ktore su nad ramec 4 tyzdnov ----- takto tomu rozumieim ja ------ zam-kyna vsak reklamovala prepadnute 2 dni a tvrdi ze ich mala dostat preplatene ----teda nie som si celkom ista ci ja zle si vykladam zakon alebo ona
    avalik (2) Za časť dovolenky, ktorá presahuje štyri týždne základnej výmery dovolenky, ktorú zamestnanec nemohol vyčerpať ani do konca nasledujúceho kalendárneho roka, patrí zamestnancovi náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku.

    co je na tom nejasne? zamestnankyna si nemohla vycerpat posledne 2 dni ani do konca nasledujuceho roka = ma narok na preplatenie 2 dni

    ak by nevycerpala celu dovolenku tak jej, pri naroku na 25 dni, 20 dni prepadne a 5 dni sa preplati
    sam3 myslela som ze musi pranasat napr. 21 dni nevycerpanej dovolenky kde jej 20 prepadne a ten zvysok nad ramec 20 dni preplati.
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Za rok 2014 pri naroku 25 dni vycerpal aspon 20 dni, 2 dni zostatku mozu byt v januari 2016 preplatene.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sam3 môžu, alebo musia byť preplatené?
    avalik musia, v zakone je slovo "patri"
    ivka70 Musia.
      zbaliť

    Prepadne alebo sa preplati dovolenka?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.