Zavrieť

Porady

Platenie odpadu na chate

S manželkou vlastníme rekreačnú chatu 5 km od obce v ktorej katastri je postavená a je to chatová oblasť pri priehrade. Do minulého roka sme platili za odpad spôsobom čestného prehlásenia za osobu a deň. Čiže obcou určenú sumu za osobu a deň. Keďže s manželkou stále pracujeme v mieste trvalého bydliska, tak na chatu sa chodíme rekreovať len cez niektoré víkendy ( ako čas a iné dôvody dovolia ) v čase asi od konca apríla do polovice októbra, čo je asi 50 dní do roka. Suma, ktorú sme za odpad platili bola asi tretinová ako suma ktorú platili občania s trvalým pobytom v obci. od roku 2015 sa situácia zmenila a na základe VZN obce je nám účtovaná rovnaká suma ako keby sme mali v obci trvalé bydlisko, čo považujeme ako diskrimináciu nakoľko je jasné, že v obci nebývame len sa rekreujeme a riadne obci platíme daň z nehnuteľnosti. Obec zabezpečila jedno zberné miesto s kontajnermi pre
chatárov. V sezóne kontajnery vyberajú raz za týždeň. Ale v mesiacoch november, december, január, február a marec, čiže 5 mesiacov sa kontajneri nenaplnia, z dôvodu, že tam niesu skoro žiadny chatári a obec tým nemá žiadne náklady spojené s odvozom odpadu. Preto Vás prosím môže mi niekto poradiť či vôbec môže obec na základe VZN určiť takýto diskriminujúci výber poplatku za odvoz odpadu.
P.s. Počul som, že v niektorom zákone je uvedené, že fyzická osoba nemôže platiť za odpad 2x. To by sme museli byť s manželkou na dvoch miestach v jednom čase.
Vopred ďakujem za odpoveď a pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    V tom výmere, ktorý Vám obec poslala v zmysle ňou schváleného VZN, by malo byť odvolanie sa aj na vyššiu právnu normu - zákon, podľa ktorého postupovali. Skús si preštudovať ten, či bol naozaj dodržaný.
    Ja by som si najprv pozrela VZN, v akých prípadoch je možné požiadať o odpustenie/zníženie poplatkov v obci, resp. platenie alikvotnej časti. A podľa toho sa zariadila, resp. doložila starostovi výmer z miesta trvalého bydliska aj s dokladom o zaplatení. A nech sa vyjadrí...
    Kolegyňa občas používa také príslovie: s jednou r.ťou sa nedá na dvoch svadbách sedieť ... Rovnako Ty nemôžeš produkovať naraz odpad na dvoch miestach...
    http://www.minzp.sk/tlacovy-servis/t...-odpadoch.html
    Tento má účinnosť od 1. januára 2016.
    Naposledy upravil Oliwa : 08.02.16 at 13:37

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Počul som, že v niektorom zákone je uvedené, že fyzická osoba nemôže platiť za odpad 2x. To by sme museli byť s manželkou na dvoch miestach v jednom čase.
    Zle si počul...agentúra JPP nie je vhodný zdroj.
    Radšej dobre čítaj, veľa sa dozvieš.
    http://www.vyvlastnenie.sk/clanok/a/...oplatok-odpad/

    Platenie odpadu na chate

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.