Zavrieť

Porady

Polep výkladu - je stavebná práca?

Prosím Vás vyzná sa niekto v tom výklade MF čo vydali? Podľa mňa si odporujú.
Lepenie reklám na steny
Inštalácia firemných štítov nad dvere, teda aj na výklady /43.33.29/ je v režime prenosu daňovej povinnosi.
a zároveň píšu:
Vlastné polepovanie rôznych plôch /výklady.../ reklamou, ak je poskytované samostatne, patrí do kódu 73.11.
Tak kedy je to v režime, keď dodáva dodávateľ dvere, okná a zároveň ich polepí? A keď my robíme len polep výkladu fóliami, tak s DPH?
Som z toho....
Naposledy upravil misa : 15.02.16 at 08:01
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sterling je offline (nepripojený) sterling

    sterling
    Ak by ste iba namontovali (nainštalovali) štíty, t.j. nejaké nosiče budúcich reklám, tak ide o prenos daňovej povinnosti (=0% dph)
    Ak by ste namontovali (nainštalovali) štíty + olepili reklamou, zasunuli reklamu do držiaku (nosiča)..., tak ide o prenos daňovej povinnosti (=0% dph)
    Ak by ste iba olepovali už nejaký existujúci štít, nejedná sa o prenos (=20% dph)
    misa Áno, keď fakturujem výrobu reklamy, tak to robím presne takto. Len či to platí aj na tie výklady...
    misa Tak mám vyjadrenie z fin.správy, Len lepenie reklamných nápisov z fólie - s DPH, kód 73.

    Polep výkladu - je stavebná práca?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.