Zavrieť

Porady

Leasing-úžitkové vozidlo

Deni Deni

Deni je offline (nepripojený) Deni

Viem, že na túto tému už asi nemáte chuť odpovedať, ale postačí mi, ak mi odpoviete jedným sovkom áno alebo nie.

Prečítala som už všetko a vychádza mi z toho toto:

Pre odpisy je vstupnou cenou obstarávacia cena vozidla /čo v splátkovom kalendári tvorí istinu mesačných splátok-čiže tie sa účtujú ako VNZD/ + poplatok za prevod vlastníckych práv/tento poplatok je vlastne kúpna cena vozidla?/
Túto VC budem odpisovať každoročne na konci roka, podľa počtu mesiacov v danom roku, ktorých sa leasing týka.

Spracovateľský poplatok - VOZD /réžia/ - zaúčtujem jednorázovo, kedy bol zaplatený

Havarijné poistenie - VOZD-mesačne, podľa splátok
Úrok-VOZD - mesačne, podľa splátok
DPH-uplatňujem odpočet, tak ako sú splátky

Akontácia-DPH-jednorázový odpočet

Veľmi pekne prosím, opravte ma ak sa v niečom mýlim.
Usporiadat
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Deni
Ešte mi nie je jasné, či vychádzam zo vstupnej ceny vozidla mínus odpisy podľa odpisového plánu a rozdiel je záväzkom, alebo tak ako som to uviedla vyššie, čiže všetky náklady na vozidlo/fin.leasing, nájomné, hav.poistenie, dph/ to všetko je pre mňa záväzkom? Mám vychádzať z tabuľky od Matíny, z tabuľky Záväzky?
Záväzok = záväzok voči líz.spoločnosti = suma, ktorú si dlžná líz. spoločnosti.
Majetok = vstupná cena mínus odpisy = zostatková cena
0 0
Deni Deni

Deni je offline (nepripojený) Deni

Teda do záväzkov patrí aj DPH?
Neviem či pri tých výkazoch nerobím chybu. Do záväzkov som vždy uvádzala nezaplatené dodávateľské faktúry aj s DPH a to isté zasa do pohľadávok, tiež neuhradené faktúry aj s DPH. Robím to dobre?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Celá suma , ktorú si ešte dlžná líz. spoločnosti, je tvojim záväzkom voči nej.
0 0
Deni Deni

Deni je offline (nepripojený) Deni

Ďakujem za trpezlivosť s mojimi banálnymi otázkami.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať