Zavrieť

Porady

prenos daňovej povinnosti v prijatej faktúre v POHODE

aké dávate členenia v prijatých faktúrach pri prenose daňovej povinnosti?
členenie DPH?
členenie KV DPH - KN a potom pri samozdanení?
6 komentárov     zbaliť
king martin Na toto sa ja pýtam už druhý mesiac a nič.
apo Priatelia, pri samozdanení program urobí dva záznamy v interných dokladoch. V prvom zázname radíte čl. DPH DDsl69. Postárdam info pre druhý záznam v interných dokladoch. Tam by mal byť nejaký PD???. V obidvoch záznamoch interných dokladov ide č. KVDPH B1, tak ako pri dovoze z EÚ?
Prosím upresniť. Pekne ďakujem
Herka Keď som dala čl. DPH DDsl§69, tak mi to hodilo v DP do riadku 11,12...ale prenesenie daň povinnosti má byť v riadkoch 09,10 - takže dávam členenie DDsluz

a druhý záznam pre odpočet zostáva rovnaký PDnadEU a KV- B1
Zlatica3 tiež ma to zaujíma druhý záznam
apo Áno Herka, takto ma usmernil aj pán Ozimný, Ja už v Porade neviem písať, veľa sa tu zmenilo. Prosím zvýrazni túto informáciu pre ostatných. V druhom zázname interných dokladov dávam PDsluž v riadkoch DP 20 ,21. Teda tak ako pri dovoze služby z EÚ
karolmachata chcem sa opýtať, resp. upresniť, ak zadám do pohody prijatú FA a potom idem cez záznam na vymeranie DPH, dám si vymerať dph z celkovej hodnoty a následne sa mi objaví Vymeranie DPH a Odpočítanie DPH. Logicky nechám zaškrtnuté Vymeranie DPH, kde dám členenie DPH - DDsl§69 a členenie KV - B1. vytvorí sa mi jeden ID. otázka znie, o akom druhom ID je v predchádzajúcich príspevkoch reč, nerozumiem tomu. Pretože ak nechám zaškrtnuté aj odpočítanie DPH, tak sa mi vlasnte na výslednej sume celkovej DPH za mesiac nič nezmení a logicky by som mal tú DPH zaplatiť. vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    TatianaM je offline (nepripojený) TatianaM

    TatianaM
    Pri nahrávaní došlej Fa zaeviduješ DPH -PN, KV DPH-KN, zapíšeš a potom ideš do záložky Záznam... Vymeranie a odpočet DPH a tam si yberieš DPH - DDs§69 a KV- B1

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    karolmachata, Mishok, TomasBugiy, Herka, kvetinka, Janiela
    6
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    karolmachata Pani Tatiana ďakujem za pomoc, prijatú FA som zaúčtoval podľa Vašich pokynov, vytvoril sa mi na to ID a ukázalo sa mi to aj v kontrolnom výkaze v B1. Chcel by som Vás poprorsiť, ako mám postupovať, pri vyšlej FA. Ako mám zadať DPH, členenie KV..... vopred ďakujem.
    TatianaM Členenie DPH- UN§69 a KV- DPH KN
    karolmachata Pri tej vyšlej FA musím ísť tiež po zaevidovaní cez záznam na vymeranie a odpočet DPH........? tak ako pri došlej?
    TatianaM Vyšlé faktúry nerobíš vymeranie a odpočet DPH pretože tie nevstupujú do DP DPH a ani do KV DPH
    Herka Ďakujem Vám veľmi pekne za odpoveď, veľmi ste mi pomohli a ešte by som sa chcela spýtať ako je to s členením pri nahrávaní dobropisu s prenosom daň. povinnosti?
    TatianaM Dobropis som zatiaľ nemala, takže som to neskúmala.
    zajobajo v internom doklade - odpočítanie DPH si dáš C2B1
    Herka a členenie DPH?

    vymeranie - DRozdiel a KV - C2B1?
    a odpočet - PDoprava a KV - C2B1?
    zuzulka000 Pani Tatiana ,trošku by som Vás poopravila. V tých interných dokladoch sa dáva DDsluz a PDsluz, pretože keď dáte DDS69 tak to v daňovom priznaní ťahá do riadku 11 a správne to má byť v riadku 09
    TatianaM ˇAno, ďakujem za upozornenie.
    Janiela TatianaM, zuzulka000 - ďakujem, čo sa týka samozdanenia, aj mne rady pomohli
      zbaliť

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Tak ako je pre teba nepochopiteľná požiadavka uplatniť odpočet dane tak bolo pre mňa nepochopiteľné, že nik neuvádza info k druhému internému doklad s odpočtom dane. Princíp prenesenej daňovej povinnosti je o tom, že v roku 2015 dodávateľ odviedol DPH a odberateľ si tú istú DPH odpočítal. V štátnom rozpočte bola z toho NULA. V roku 2016 je v štátom rozpočte tiež NULA, ale peniaze nebehajú po účtoch a odberateľ si to vybaví sám v jednom dańovom priznaní na riadkoch vstupov a výstupov. Tento istý princíp funguje od roku 2004 pri nákupe tovarov a služieb z EÚ.
    Pri prenesení daňovej povinnosti ak odberateľ prijme službu od dodávateľa a výsledok tejto služby použije na zabezpečenie príjmov oslobodených od dane potom si v programe Pohoda nezaškrtne druhý interný doklad a daň do štátneho rozpočtu odvedie namiesto svojho dodávateľa. Toto riešenie sa prijalo zo zlej praxe malých dodávateľov pre silných odberateľov, ktorí neplatili tým malým za poskytnuté služby, viď dialnice a Váhostav.

    Valika je offline (nepripojený) Valika

    ekonomka Valika
    Dobrý den prosím mám DF tuzemsku za stav. práce, kde v danovom priznaní DPH urobím samozdanenie na ktorých riadkoch ? vdaka za rýchlu pomoc.
    apo R. 9,10 a 20,21 Treba čítať text v téme.
    Valika Dakujem až teraz sem nakukam pekný večer
    apo členenie C2B1 je pre prijatý dobopis z EU, už som sa s tým stretol a chyba nebola hlásená. Kto hlási chybu: Pohoda, alebo Portál FS. Ak Pohoda tak máš problém možno so znamenkom, zavolaj na zákaznícky servis.

    prenos daňovej povinnosti v prijatej faktúre v POHODE

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.