Zavrieť

Porady

Môžem zrušiť trvaly pobyt osemnast ročnej dcere na ktoru poberam rodinne pridavky?

Dobrý deň, chcel by som sa opytaž, či je mozné zrušiť trvaly pobyt osemnast rocnej dcere, na ktoru poberam rodinné prídavky?? A nie, ked zrusim rodinné prídavky a dám ich na nu tak môžem zrušiť? Ďakujem.
5 komentárov     zbaliť
veronikasad dôvod ?
balo2016 mám s ńou smé starosti, robi mi naprieky nadáva mi...
veronikasad pokial v tom nie je snaha získať výhody napr. pri štipendiach - môžeš
ivka70 a co ti pomoze zrusenie TP? Ten ma iba evidencny charakter
kopretinka zrušíš jej trvalý pobyt a potom ju vyhodíš na ulicu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    cit zo zák 253/98 z § 7
    (1) Ohlasovňa záznam o trvalom pobyte zruší
    .....
    f) na návrh vlastníka alebo všetkých spoluvlastníkov budovy alebo jej časti občanovi, ktorý nemá k budove alebo jej časti žiadne užívacie právo; návrh nemožno podať voči vlastníkovi alebo spoluvlastníkovi budovy alebo jej časti, manželovi alebo nezaopatrenému dieťaťu vlastníka alebo spoluvlastníka budovy alebo jej časti,

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    K poberaniu prídavkov pozri § 2 Zákona o PnD - musí byť upavená vyživovacia povinnosť od rodičov

    § 2
    Oprávnená osoba

    (1) Oprávnená osoba na uplatnenie nároku na prídavok je

    a) rodič nezaopatreného dieťaťa,

    b) rodič, ktorému bolo dieťa zverené do osobnej starostlivosti na základe rozhodnutia súdu,

    c) osoba, ktorej je nezaopatrené dieťa zverené do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivosť rodičov na základe právoplatného rozhodnutia súdu,

    d) plnoleté2) nezaopatrené dieťa,

    1. ak niet osoby uvedenej v písmenách a) a b),

    2. ak má upravenú vyživovaciu povinnosť od rodičov,

    3. ak do dosiahnutia plnoletosti bolo zverené do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivosť rodičov,

    4. ktoré uzavrelo manželstvo,

    5. ktorého manželstvo zaniklo alebo

    e) maloletý rodič, ktorý má priznané rodičovské práva a povinnosti podľa osobitného predpisu.2a)

    Môžem zrušiť trvaly pobyt osemnast ročnej dcere na ktoru poberam rodinne pridavky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.