Zavrieť

Porady

Dovoz chladných zbraní

Rád by som si z USA objednal meč s čepeľou ukrytou vo vychádzkovej palici (aka sword cane). Síce ho ponúkajú aj slovenské a české weby, tu je však cena o 50-100% vyššia.
Môj problém je, že sa akosi neviem vysomáriť zo slovenských zákonov. Výrobca daný mečdeklaruje ako určený na sebaobranu, ja ho plánujem používať rekreačne doma. Ako som pochopil, jediný slovenský zákon venujúci sa chladným zbraniam je Zákon o prestupkoch a ten sa venuje len noseniu chladných zbraní na verejnosti. V colnom zákone som chladné zbrane vôbec nenašiel.
Na druhej strane Slovenská pošta má v pravidlách že nože a meče nedoručuje a táto otázka: "http://www.porada.sk/t101729-dovoz-starozitnych-chladnych-zbrani.html" naznačuje, že colný úrad môže robiť problémy, či dokonca meť zhabať a nechať zničiť.
Prosím poraďte:
Je možné objednať meč zo zahraničia?
Je to nelegálne len zo zahraničia ale zo štátov EÚ nie?
Oliwa Aj štáty EÚ sú zahraničie, či...?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    http://www.robert-moc.sk/pages/sk/galeria/mece.php

    Tvoja vec a tvoje peniaze a tvoja viera,ze vyrobene v usa....ak by som bola ja chytena na tieto vecicky....zaplatim tam...kde viem,ze niecie ruky to vyrobili.....ale to som ja....

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Neviem, akou spoločnosťou by Ti to išlo z USA k nám, ale služby slovenskej pošty nájdeš tu:
    http://www.posta.sk/potrebujem/zasla...nu-zasielku#a3
    Zásielky z krajín mimo EÚ predkladá Slovenská pošta pred ich dodaním na colné konanie. Podmienky nájdeš v linku.
    Predmety vylúčené z vyberania a distribúcie v medzinárodnom styku
    -nože a rezacie nástroje - k týmto patria tiež šable, meče, nože na kartón, lovecké nože, spomienkové nože, bojové športové a profesionálne nástroje a iné nože s čepeľou nad 6 cm a nože, ktoré sú zakázané jednotlivými štátmi...
    Ak chceš mať informácie z prvej ruky, zavolaj si na preclievaciu poštu 090 v Bratislave a colný deklarant Ti poskytne info, ktoré nie sú Ti jasné. Kontakty nájdeš v linku. Overené, vyskúšané.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Hm....

    Zákon o priestupkoch je jasný...ten ide bokom.

    Ak si v Colnom zákone nič nenašiel, tak tam nič nie je...(ja hľadať nemienim )

    Daný link http://www.porada.sk/t101729-dovoz-s...ch-zbrani.html je potrebné brať aj s rezervou. Je to len skúsenosť jedného človeka...podobných je na Bazoši plno.

    Pravidlá Slovenskej pošty ale píšu niečo iné, čo tvrdíš, nakoľko :

    Slovenská pošta je v odôvodnených prípadoch oprávnená požadovať, aby odosielateľ, ktorý podáva zásielku do cudziny, písomne vyhlásil, že ním odosielaná zásielka neobsahuje veci, ktoré sú z vyberania a distribúcie vylúčené. Ak odosielateľ odmietne tejto požiadavke vyhovieť, Slovenská pošta zásielku neprijme. Slovenská pošta je oprávnená prekontrolovať, či boli zasielacie podmienky dodržané.
    Ojednávam občas nejaký materiál ohľadom nožov ...aj z Ebaya. Bez problémov doručený.


    Čo sa týka samotnej objednávky, tu ide aj o to, či odosieľateľ z USA vôbec na Slovensko zásielky posiela. Ak aj áno, tak poštovné je fest solídne...nie raz je vyššie ako samotný tovar.
    Nespomínaš presne druh palice, teda aj cenu. Ale je rozhodne si dobre všetko prerátať, či sa to oplatí finančne zo zahraničia alebo od nášho predajcu. Predsa len záručné podmienky nepustia.
    ...a čo si budeme nahovárať...ak predajca z USA (nejaký sprostredkovateľ) ponúka to isté, čo ten slovenský ? To znamená len a len jedno a to isté, že pôvod samotného výrobku je v niektorej Čínskej lokalite.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft A to nehovoriac o tom, že policajti z takejto chladnej zákernej zbrane veľkú radosť nebudú mať.
    Bene Gesserit Ďakujem za promptnú odpoveď.
    O kvalitu mám strach skôr pri domácom predajcovi, keďže výrobca je americká firma a ak má internet pravdu vyrábajú svoje produkty v USA.
    Čo sa týka cien, ak z ameriky tovar stojí cca 100 € + poštovné a v slovenskom eshope 150 € +, myslím, že voľba je jasná.
    Oliwa Skús v Košicoch... US Steel... Či by Ti tam nejaký meč po šichte neukovali... Americko na Slovensku... A bude aj vlk sýty, aj ovca celá...
    buchač Oliw...
    Síce si robíš prdel...ALE...
    ALE radšej ani neriešim....
      zbaliť

    Dovoz chladných zbraní

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.