Zavrieť

Porady

Pomôžu dobrovoľné odvody /nezamestnanej/ do soc. poisťovne zvýšiť materský príspevok???

Ahojte poradaci,




Som muz ,no pisem v mene mojej manzelky...
Viem ,ze sa v poslednej dobe zmenili podmienky "umeleho " zvysovania materskeho prispevku , dobrovolnymi platbami do soc. poistovne , no moja otazka je trochu odlisna...
Situacia je takato...
S manzelkou sme pracovali v zahranici, no pred dvoma mesiacmi otehotnela a vratila sa na SR...Ihned sa zaevidovala sa na UPSVAR ...
Otazka znie : oplati sa jej odvadzat dobrovolne prispevky do soc.poistovne ,aby si zvysila matersku?Alebo ,aby aspon mala na matersku narok?Samozrejme za predpokladu ze splni podmienku 270 dni poistenia v poslednych 2 rokoch...Kedze predpokladam,ze jej teraz hrozi len minimalny prispevok - ktory je vo vyske? Ak by niekto nahodou vedel ,bol by som vdacny...
Naskyta sa mi otazka c. 2...

Oplati sa vobec prispievat nejakych minimalnych 140 Euro mesacne? - co je minimum , ak sa mylim prosim, opravte ma...ak sa na to pozrieme v konecnom dosledku....teda ak zaplatim napr. 8 x 140 Euro...ci bude sucet uz navysenych materskych prispevkov vyrazne vyssi od suctu materskyh prispevkov bez dodatocneho navysovania - teda dobrovolneho platenia....


Ak sa pytam uplne od veci, prosim nemajte mi to za zle...
Tuto problematiku riesim prvy krat a v zahranici ,takze sa neviem obratit na nase "zlate" urady...


Este raz dakujem za Vas cas.


Filip
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Pomôžu dobrovoľné odvody /nezamestnanej/ do soc. poisťovne zvýšiť materský príspevok???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.