Zavrieť

Porady

da sa v sieti lan zriadit domaci radiovy server?

Doma mame spatny prijem radia. Len na jednom mieste hra radio perfektne. Pravdepodobne to bude izolaciou podkrovia s hlinikovou foliou...
Kedze vsak mame prijem internetu cez wifi siet (radiolan) internetoveradio seka resp. obcas hra trhane (hlavne ked nas je viac na internete)
Chcel by som si doma urobit radioserver. Ja by som potreboval nieco spolu so serverom ubuntu alebo do wifiroutra asus wl500... aby som radio mohol pocuvat na domacej sieti z vlastneho servra. naprioklad v prehliadaci zadat: ipadresaservra:port kde sa otvori webova stranka a mozem si vybrat radio, ktore chcem pocuvat (samozrejme to co chytim na antenu) Da sa taketo nieco zriadit? Co k tomu potrebujem? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dodkoo je offline (nepripojený) Dodkoo

    Dodkoo
    Na ten ubuntu server si nainštalovať shoutcast, potom nejakú starú rádio kartu na príjem a vysielací program bude zachytávať zvuk z karty a posielať na vlastný shoutcast server
    MAVEL vyskusam, dakujem

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    tchibo predavalo wifi radio, prijimalo klasicke FM pasmo a cez wifi dalo cez internet stovky streamovanych vysielani.
    MAVEL pisal som tam:Kedze vsak mame prijem internetu cez wifi siet (radiolan) internetoveradio seka resp. obcas hra trhane (hlavne ked nas je viac na internete) Takze to cez internetove radio z vonkajsej internetovej sieti nechcem riesit...
    bodliak Nastavis buffer na 30 sekund a nebude trhat.

    da sa v sieti lan zriadit domaci radiovy server?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.