Zavrieť

Porady

informácia o úsporách v dedičskom konaní

Vratenie vymazaneho textu

Ako v dedičskom konaní dať prešetriť banky, keď viem, že boli značné úspory v banke, ibaže je možné, že ich brat neférovo vybral (vydrankal) skôr. Rodičia nič nekupovali,peniaze sa stratiť nemohli. Je to bratova robota. Ako to správne banke notársky naformulovať? Zistovanie ku dnu smrti neviedlo k výsledku. (Môj notár poradiť nechce. Veľmi zložitý prípad. ). Neviem sumu, ale penazí bolo dosť veľa, neviem ani v ktorej banke.
Naposledy upravil arizona : 18.05.16 at 18:58
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

aenri je offline (nepripojený) aenri

aenri
Keď o tom nemali spísanú darovaciu zmluvu - si nahratý. Nikdy nedokážeš kto čo kedy vyberal a za akým účelom, najmä nie po smrti rodičov.
V dedičskom konaní je podstatný stav ku dňu smrti, predtým si môžu robiť poručitelia so svojimi peniazmi čo len chcú.

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

ivka70
Ak rodicia pocas zivota dali peniaze bratovi, nedokazes to ani vybermi z uctu. Za svojho zivota si s peniazmi mohli robit, co chceli.
Banky k dedicskemu konaniu vydaju stav uctov ku dnu smrti, nie to, co sa na ucte dialo predtym.

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
Ak peniaze za svojho života z účtu vybrali rodičia a v hotovosti ich dali bratovi, tak banka o tom nemá mať akú vedomosť. Keďže pri výbere banku nenotifikuješ, ako mieniš s prostriedkami naložiť.
Kabaka123 21.04.16 05:43 odstránil(a) z Porady

informácia o úsporách v dedičskom konaní

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.