Zavrieť

Porady

Daňový doklad o prijatej platbe, daňová kontrola DPH a následné dodatočné priznanie DPH?

Prosím o pomoc - dostala som sa do "zábavnej" situácie...

základná otázka...

je možné po dokončení daňovej kontroly týkajúcej sa DPH podať dodatočné daňové priznanie k DPH za 11 a 12 mes. 2014? ukončená v marci 2016.

Upresnenie:

r. 2014 prijaté dva preddavky, kvartál posledný.. z neznámeho dôvodu bola vystvená iba jedna faktúra v decembri na celkovú sumu preddavkov (aj keď časť prišla v novembri a časť v decembri)

klientovi po daňovej kontrole k DPH samozrejme nadmerný odpočet zrušili, je mesačný platca DPH

potrebujeme to upratať a tak mi príde najschodnejšie vystaviť daňové zálohové listy správne (tj jeden v novembri, jeden v decembri), klient by si podal dodatočné daňové priznania za tieto mesiace a u nás zase za kvartál posledný (u nás nastáva zmena iba v číslach daňových dokladoch, nie vo výške DPH, tá bola odvedená správne.)


Zadala som dopyt aj na finančnú správu, no zatiaľ bez odozvy.

Vopred ďakujem za pomoc/názor.
3 komentárov     zbaliť
KloferHladny a dodávka sa už uskutonila ??
fukylove celá právže ešte nie, iba časť (cca 50%), zvyšok mal byť tento rok, ale asi ešte nebude... je to na dlhé lakte...
ps: z fin. správy na mňa úplne kašlú, na DU ma rovno odporučili že sa mám opýtať na hotline a tam sa dovolať je asi zázrak...
KloferHladny zálohy boli vo výške 100% ? alebo iba tých 50% ? Je dôležité poznať výšku a dátum prijatia záloh a následnú dodávku. Asi ide o Zmluvu o dielo alebo nejakú inú zákazkovú výrobu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KloferHladny je offline (nepripojený) KloferHladny

    KloferHladny
    Odhadujem, že kontrola bola na obdobie november 2014. Firma chybne odvidla DPH zo zálohy, t.z. neodviedla v novembri ale až v decembri.
    Nech teda novembrová záloha je 24000 s DPH (20000 základ + 4000 DPH)
    a decembrová 12000 s DPH (10000 + 2000)
    Vy ste vystavili jednu faktúru (30000+6000)
    Daňová kontrola dorubila 4000 EUR za november.
    Vystavil by som opravnú faktúru k zálohovej faktúre za december (-20000 - 4000)
    Vystavil by som novú faktúru k zálohe za november (+20000 + 4000)
    Odberateľovi by som napísal sprievodný list, aby vedel o čo ide (on mal nárok v decembri na tých 6000 a jeho uplatnený nárok sa nemení - k uplatnenému odpočtu 6000 bude mať tri faktúry 6000+4000-4000)
    Každopádne by som podal dodatočné za december a vypýtal si späť 4000 EUR
    Prečo neotvorili aj kontrolu na december ??? Mal som taký prípad, prebehol sa aj december a výsledný protokol bol +4000 a -4000, bez dorubu na dani, avšak penalizačný úrok samozrejme bol.
    Pozor! účtovať v aktuálnom období. Ak PÚ, potom
    343A/343B - dorub dane z DÚ + 4000
    545/345 - sankcia (penále, sankčné úroky)
    324A/343A - + 4000 - oprava faktúry - dodanenie novembra
    324A/343A - - 4000 - oprava faktúry - zníženie DPH za december
    343A/343B - oprava vzťahu zo štátnym rozpočtom - dodatočné daňové za 12/2014
    kde
    343B = účet záväzku/pohľadávky voči štátu (DPH)
    345 - účet záväzkov voči štátu (sankcie)
    324A - odvedená DPH z prijatých záloh
    343A - analytická evidencia DPH transakcií

    Daňový doklad o prijatej platbe, daňová kontrola DPH a následné dodatočné priznanie DPH?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.