Zavrieť

Porady

Ako postupovat keď mi v oprave obuvi zamenili topánky?teda moje sú stratené?

Bola som si vyzdvihnúť topánky z opravy obuvi. Predložila som lístok, a pán mi oznamil že topánky nemá že ich dal niekomu inému.pani povedala že sú jej tak to podľa všetkého neriešil.mne ponúkol tie ktoré mu tam ostali. Na pani kontakt nema a ta ich vratit neprisla. Ide o kvalitné topánky ktoré som kupovala cca pred 3/4 rokom. Za cenu cca 120 eur.prosím o radu aké mám práva a ako by som mohla postupovať. Ďakujem pekne za každú radu. Monika
3 komentárov     zbaliť
Mila123 prečo si ich nereklamovala? ale dávala opravovať ak boli kvalitné a kupované pre 3/4 rokom?
buchač Mila123 .....BINGO !!!
ivka70 Mozno ich chcela len podbit, aby sa jej pata nedrala .....to nie je na reklamaciu a predlzuje to zivotnost topanok.
Mozno si ich nesikovnostou natrhla, tiez nema co reklamovat.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Za chybu moze opravovna, ak nie je schopna ti tvoje topanky vratit, musi ti nahradit ich hodnotu. Ziadaj to od nich.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ak máš doklad od kúpy topánok - obuvník stratil tvoj majetok. Ty nie si povinná brať nejakú náhradu (iné topánky) - v tomto prípade je zodpovednosť obuvníka za stratený tovar = zaplatí cenu topánok.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mon173 Áno, ďakujem, žiadala som, vraj mi vráti maximálne polovicu. Takze som sa tam s nim handrkovala, preto som sa chcela opýtať o čo sa môžem oprieť, prípadne či sa mám začať "oháňať" SOIkou al. Niecim podobným..
    Tweety áno, môžeš ho postrašiť SOIkou lebo to, čo navrhuje, nemusíš prijať
    misoft V prvom rade - podaj písomne reklamáciu. Tovar si odovzdala do opravy, tovar ti nebol vrátený - t.z. nebola vykonaná ani služba, navyše tovar (tvoj majetok) bol stratený.
    V rámci reklamácie musí obuvník podať vyjadrenie. A keďže nemôže ti vrátiť tovar (opravený, alebo neopravený) - bude nútený ti vyplatiť hodnotu tovaru podľa dokladu o kúpe upravenú o dobu používania (teda 120€ to určite nebude).
    Môžeš tiež potom dať podnet SOI - ako dôvod uviesť - strata tvojej obuvi, ktorá bola dodaná k oprave.
    Nie si povinná brať od neho nejakú "náhradnú" obuv (pretože nebude v tej kvalite a hodnote ako tvoja pôvodná).
    Žabinka toto je dosť komplikované.. ak aj máš doklad o kúpe, ako preukážeš že ide konkrétne o tie topánky, ktoré sa stratili.. predpokladám že topánky sa nefotia pri preberaní, a ani nejak zvláštne nepopisujú.. takže aj opravár sa môže brániť, že to neboli tie topánky, ktoré popisuješ.. keby to dospelo až k súdu, celkom by ma zaujímalo, ako by to súd vyhodnotil.. jednoznačne ide ale o chybu opravovne topánok..
    lujza.j Nechapem ako si niekto prevezme cudzie boty.....uff..mam privatneho opravara....ja som si davala podbijat cele podrazky..celokozenne kovbojky...nove..cena niekolko stovak....by ma piclo....ale zase do by sa ulakomil ma moje kofbojky
    Mon173 No hlavne že ponúkal boty niekoho iného.neviem či konkrétne vedel ktoré patria tej pani al.komu.no skoro ma tam prekotilo.. Ďakujem za rady
    Žabinka inak musí v tom mať riadny bordel.. že sa nebojí dákeho prúseru..
    mareko A naviac je to hygienicky neprijateľnééééé
    misoft Aké to boli topánky - presné info by podal obchod, ktorý ich predal - podľa bločku a kódu zistí presný typ, model topánok.
      zbaliť

    Ako postupovat keď mi v oprave obuvi zamenili topánky?teda moje sú stratené?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.