Zavrieť

Porady

Podvod cez internet

Zdravím.
Mám problém, keďže som chcel s priateľkou ísť na koncert do Viedne a potreboval som ešte jeden lístok pre ňu a koncert bol vypredaný, skúsil som cez Facebook stránku eventu zohnať od niekoho lístok. Napísala mi osoba ktorá má 4 nepotrebné listky a je z Holandska. Poslala mi ako dôkaz hodnovernosti teto dokumenty: jej oskenovaný pas, odfotenú bankovú kartu, dva emaily od spoločnosti Ticketmasters.com, že teda tie lístky kúpila a oni jej ich poslali, ďalej je v nich uvedená aj jej adresa bydliska v Amsterdame. Peniaze som odoslal a ona, že super očakávam ich o dva dni.Už je to 10 dní a nemám od nej žiadne dpovede na emaily, dokonca už nemá ani Facebook profil z ktorého mi komentovala môj príspevok, kde bola jej fotka a bola to tá istá žena ako v pase. Neviete čo mám robiť v takomto prípade?? Prdíde mi to ako zvláštny podvod ak by to tak bolo... Ide o E-Ticket, teda mala mi poslaŤ pdfko emailom. Už som jej poslal 65 eur a moja priateľka sa na ten kocert veľmi tešila neviete poradiť?
3 komentárov     zbaliť
buchač Pošli priateľku na koncert a Ty seď doma...keď budeš sám, tak si v niekde v kúte trieskaj hlavu o múr, že aký si bol dôverčivý (prípadne sprostý)...
Ale neboj sa...táto nemoc sa dá liečiť...ešte sa pár krát popáliš a budeš vyliečený dokonale.

Nechápem, že prečo si rovno nekúpil lístky dva.
Zarius Nemohol som, ten lístok mam z predpredaja a nepoznali sme sa vtedy ešte. Do dvoch dní to bolo vybrakované
arizona prihod pre tu srandu tie oskenovane dokumenty
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    ... zabudni na lístky, zabudni na koncert. Čím skôr to "vstrebeš", tým lepšie pre teba Múdry sa učí na chybách iných ...atď.

    Martuk je offline (nepripojený) Martuk

    omylný človek, ktorý sa rád nechá poučiť a občas má aj svojský pohľad na vec :-D ...viac Martuk
    Zarius a tebe nebolo divné, že s tebou komunikovala osoba z Holandska?? Síce si nepovedal, o aký koncert sa jedná, ale podľa mňa nech by to bol ktokoľvek, lístky sa dajú zohnať vždy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.