Zavrieť

Porady

doplatok do výšky min. mzdy v nemecku

Dobrý deň,
potreboval by som poradiť v nasledovnom probléme.
Pracujem v sesterskej firme na Slovensku. V januári 2015 ma zamestnávateľ so sídlom na Slovensku vyslal do materskej firmy do Nemecka na zaúčanie kde som aj pracoval pre materskú firmu do konca mája 2015 ako zvárač. Z dostupných informácii som sa dočítal, že pokiaľ ma slovenský zamestnávateľ vyšle na pracovnú cestu do Nemecka, prináleží mi minimálna mzda vo výške 8,50 € platná v Nemecku. Pred pracovnou cestou som ale žiadny dodatok k pracovnej zmluve nepodpísal. Z pracovnej cesty som vyúčtoval len cestovný príkaz, kde mi zamestnávateľ vyplácal stravné vo výške 45,- € na základe zákona o cestovných náhradách. Chcel by som poprosiť o radu, či mám nárok na doplatok do výšky minimálnej mzdy vo výške 8,50 €. Mne bola vyplácaná mzda taká akú mám na základe pracovnej zmluvy uzatvorenej na Slovensku.
Ďakujem
bubkoch "pokiaľ ma slovenský zamestnávateľ vyšle na pracovnú cestu do Nemecka, prináleží mi minimálna mzda vo výške 8,50 € platná v Nemecku"
toto nie je pravda
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    Povinnosti vášho zamestnávateľa

    Ak ste zamestnanec, váš zamestnávateľ je v hostiteľskej krajine počas trvania vášho vyslania povinný dodržiavať základné pravidlá o ochrane zamestnancov, ktoré zahŕňajú:
    ◾minimálnu mzdu (vaša mzda nemôže byť nižšia ako miestna minimálna mzda),
    ◾maximálne pracovné časové úseky a minimálne prestávky na odpočinok,
    ◾pracovný čas (nemali by ste pracovať viac ako ustanovený počet hodín),
    ◾minimálnu ročnú platenú dovolenku (máte nárok na voľno),
    ◾ochranu zdravia a bezpečnosť pri práci,
    ◾podmienky zamestnávania tehotných žien a mladých ľudí,
    ◾pravidlá zakazujúce detskú prácu.

    Jozef Toman je offline (nepripojený) Jozef Toman

    Venujem sa pracovnemu pravu 10 rokov a zodpovedam za legislativu v oblasti pracovneho prava v SR. Kedze ma zaujima, o com sa diskutuje v praxi, sledujem aj toto forum a niekedy sa aj vyjadrim. Moje nazory prezentuju moje sukromne nazory. ...viac Jozef Toman
    Vasa otazka ma niekolko rozmerov. 1) ako SRN bude vnimat Vasu pracu, t.j. ci budu hladat ak komparatora na porovnanie mzdy - uvadzate, ze Vas dali k dispozicii materskej spolocnosti (neviem, ako SRn posudzuje takuto situaciu - ci tu nie je nielen minimalna mzda ale aj porovnatelna mzda). 2) Ak islo o vyslanie do SRN /nie na ZPC/ ale podla § 5 ZP (je jedno ako to zametsnavatel) nazve, tak sa musia dodrziavat nemecke pravidla a to zakon o minimalnej mzdy, pripadne vseobecne aplikovatelna kolektivna zmluva, Vo Vasom pripade sa javi, ze ste mali narok na 8,5 eur/hodina.

    doplatok do výšky min. mzdy v nemecku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.