Zavrieť

Porady

Ako opravit fakturu vystavená s dph - na fa bez dph prenos daň.povinnosti?

Firma s.r.o., mesačný platca dph, vystavil v 2/2016 faktúru na výroba a montáž regálového systému s dph. Mala byť vystavená bez dph - prenos daň.povinnosti. Ako to opraviť? aký postup?
Naposledy upravil ivka70 : 27.05.16 at 09:52
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tunco je offline (nepripojený) Tunco

    Tunco
    Podľa môjho názoru dodatočným daňovým priznaním. Pozor však na to, že aj príjemca tej faktúry v tom prípade musí podať dodatočné DP.
    Marcela Hudecová1 OK, ale oprava konkrétnej faktúry alebo dobropis do mája a nová faktúra do februára alebo? ako

    kvetinka909 je offline (nepripojený) kvetinka909

    kvetinka909
    Ty si dáš dobropis a novú faktúru do 2/2016 - dodatočné DP, KV 5/2016 a tvoj odberateľ si dá opravu, novú faktúru aj KV 5/2016. Mala som podobný prípad, opravovala som faktúru do roku 2014 a zisťovala som to priamo na DÚ.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Marcela Hudecová1 dakujem
    Yuya A nemal by aj odberatel urobit dodatocne DP k DPH za 02/16? Ved si odpocital DPH, na ktoru nemal narok? Co sa tyka KV suhlasim.
    dana11 Stalo sa mi teraz to isté....poprosím vás, robili ste dobropis a novú faktúru alebo storno pôvodnej a novú ? Ď.
      zbaliť

    Ako opravit fakturu vystavená s dph - na fa bez dph prenos daň.povinnosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.