Zavrieť

Porady

problém so susedkou od ktorej mi zateká byt, poraďte

Mám taký problém, stále mi zateká do bytu. Susedka,ktorá býva nado mnou mi tvrdí, že zavolala majstrov aby to opravili, ale problém sa stále opakuje. Trvá to už vyše 6 mesiacov. Správca bytu mi tvrdí. že si to musím vyriešiť zo susedkou sám. Opakovane ju upozorňujem, že mi zateká do bytu a stále mi tvrdí, že zavolá majstrov, ale zateká mi to ďalej zateká. Už ma nebaví každý týždeň ju upozorňovať. Poraďte, ako ju mám prinúťiť, aby to dala do poriadku?
Naposledy upravil ivka70 : 06.06.16 at 09:30
ivka70 Zateka z jej kupelne, kuchyne, ci cez fasadu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Keďže dobré slovo nepomáha, tak ju vyzvi písomne a zašli doporučenou poštou.
    Ak nezareaguje, nuž čítaj nižšie články ohľadom "poškodzovania majetku"...

    https://www.google.sk/search?client=...est&gws_rd=ssl

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    ....čo takto dať si poistiť byt a neustále si uplatňovať škodu cez poisťovňu. Myslím že poisťovňa si bude následne po prešetrení uplatňovať škodu od škodcu a potom sa hádam suseda začne zaujímať o vyriešenie veci.

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Správca bytov má, alebo by mal mať zmluvu s firmou na havarijné udalosti. Iniciuj cez správcu, aby suseda urýchlene vyriešila jej úniky vody, pretože ti vzniká škoda na tvojom majetku. Správca nech upozorní susedu, že keď neodstráni tento stav, tak zavolá havarijnú službu a na jej náklady sa opraví jestvujúca príčina zatekania, keď to bude z jej príčiny. Zatekanie môže spôsobovať aj únik vody zo stúpačiek a vtedy sú to spoločné zariadenia a úhrada by mala ísť z fondu opráv.
    Naposledy upravil sosak : 06.06.16 at 08:49

    problém so susedkou od ktorej mi zateká byt, poraďte

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.