Zavrieť

Porady

Zateplenie a pleseň.

Dobrý deň. Chcela by som potadiť. Bývam v paneláku 9 rokov a nebol s plesňou žiadny problém. Pred 5 rokmi sused pod nami zateplil z vnútra krajné steny (sme rohové krajné byty).Od vtedy mi na tej strane bytu začali plesnieť steny. Sused zateplené steny nemá odvetrávané a preto si myslím že mu vlhosť vyráža hore a mne sa tvoria plesne. Problém je ešte v tom ze byt je na predaj a teraz tam už nikto nebýva. Ako to riesiť? Je mozné že problém plesne na mojej stene je z jeho zateplenia?
Oliwa Ak ste predtým ten problém nemali, tak určite. Zateplovať zvnútra je šialenstvo. Ideálne by bolo, keby sused strhol ten polystyrén zo stien a tú čiernotu, čo tam uvidí, dal do poriadku a až potom predal byt. Lenže nájdu sa ľudia, ktorí sú schopní toto "zateplenie" vydávať pri predaji bytu ešte aj za bonus...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

    afrikánka
    Áno je to možné v prípade, ak byt pod vami je napadnutý taktiež plesňami. Zatiaľ treba veľa vetrať, najlepšie prievanom. Výskyt plesní nie je o kúrení a nekúrení, ale vždy o vetraní a nevetraní!!!
    Ing. Ľubomír Janoška
    Určite áno, je to kondenzovaná vlhkosť z jeho bytu. Rýchlo by som podal na stavebný úrad návrh na vydanie rozhodnutia o odstránení stavby (presnejšie časti stavby - zateplenia). Nech to dá do poriadku autor. S novým majiteľom by ste sa mohli naťahovať dlhé roky.
    afrikánka ...súhlasím , ak sa dá podať návrh, alebo akákoľvek sťažnosť, tak čo najskôr. Ale nájde sa kupec na takýto byt ? Veď určite je zamorený pachom plesní !
    Ing. Ľubomír Janoška V lete sa dá vetrať, ako píše Oliwa, zvesiť všetky okná. Zápach sa odkladá na záver sezóny.
    Oliwa No ak to trvá 5 rokov, tak ťažko... ani keby hneď zvesili všetky okná a dvere...

    Zateplenie a pleseň.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.