Zavrieť

Porady

majetok do 1700 eur účtovanie

predchádzajúca účtovníčka zaúčtovala len obstaranie DHM počítač 689 eur, nezaúčtovala už zaradenie DHM (počítač sa poúžíva 1,5 roka môžem ešte teraz ten počítač preúčtovať do účtovnej triedy 1 zásoby ( niekde som čítala že počítač by mohol byť ako obstaranie cez 111 a zaradenie ako 112. Alebo by som ho mala zaradiť až teraz a začať odpisovať teraz?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Takýto majetok je možné zaúčtovať priamo do spotreby a evidovať ho v operatívnej evidencii. Ale záleží aj od smernice, ako je nastavená, pretože zákon nezakazuje zaradiť aj keď nesplňa hodnotu 1 700.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    evaoberon ano ja len neviem ak je dva účtovné obdobia účtovaný len ako obstaranie DHM môžem ho teraz preúčtovať iba do spotreby?
    Orsz áno može sa zaúčtovať na účet 501 aj keď bol pôvodne na účte 042
    Eva M ak bol na účte obstarania, je potrebné odpisovať minimálne 13 mesiacov, či?
    Tweety nie, odpisuje sa majetok, nie obstaranie, a zaradenie nebolo
    Eva M obstaranie bolo v 2014-2015, nebol PC zaradený, používa sa, ako ho dostať do nákladov a z účtu 042?
    Tweety zaúčtovaním 501/042 ale to si už mala v komentári Orsz.
    Eva M mne to pripadá, že sa PC rozhodli zaradiť do drobného majetku, inak by bol hneď pri kúpe účtovaný na 501
    Tweety Podľa Zákona o DzP to nie je DHM, preto ho účtujeme priamo do spotreby.
      zbaliť

    majetok do 1700 eur účtovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.