Zavrieť

Porady

Nezvaná osoba v rodičovskom dome.

Zdravim chcem sa spytat ci matka po smrti otca si moze vodit do domu , vktorom este ostali moji dvaja brati cudzich chlapov ked si to nezelaju?Zdedili sme po smrti otca dom mi traja Ciastku (spolu asi polku) a mama polku,na jej polku je uvalena blomba na katastri nakolko pije a nic neplati a vodi si tam chlapov. mame pravo ich vyhodit? Nechceme to robit nasilim ale bratia su v koncoch . Prosim poradte. Dakujem Pekne.
3 komentárov     zbaliť
buchač Ty rob ako uznáš za vhodné.
Zákon - nezákon....Ja by som ich teda vydrbal, len by tak hučalo...ešte by aj zárubňu vzali zo sebou.
afrikánka napísala by som to nežnejšie, ale úplne súhlasím, nebolo by však škoda zárubne....?
misoft Bola!.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    branislavp je offline (nepripojený) branislavp

    branislavp
    Len vyhodiť takých nezodpovedných je veľmi málo. Samozrejme, že máte na to právo, v prvo rade spolu vlastnícke Zakročte, nech Vám matka nevyrába svojim ľahkovažným spôsobom života dlhy.. Matka nielen robí dlhy za seba, ale ešte ich zvyšuje aj cudzími "návštevníkmi" a robí v dome nie priaznivé prostredie pre bývanie spoluvlastníkov-slušných ľudí.
    Ale.
    Toto je prvoradé.
    Na katastri zistiť, na základe čoho je na LV uvalená plomba. Ak to má už v rukách exekútor pre matkine dlhy, tak to už konajte rýchlo, lebo aj vy si žiadajte z tej matkinej polovice uhradiť Vám to, čo ste za ňu preukázateľne zaplatili, plus ďalšie finančné nároky za traumy, ktoré sa Vám dostávajú od nej za taký jej spôsob života.
    Ak by bola plomba na LV vyznačená z titulu predaja polovice domu matky, tiež by ste museli rýchlo konať, napadnúť ten prevod Ale to sú iba moje dohady, dozviete sa na katastri..
    Nedovoliť matke, aby do spoločného domu si vodila opité osoby a príživníkov., a to aj za asistencie úradu - mestský, či obecný, alebo keď sa bude neslušne správať v pravý čas zavolať na pomoc aj policajtov. Listom ju vyzvite, aby Vám okamžite zaplatila dlhy - poplatky za užívanie vody, elektriky, kúrenie atď a ešte si naúčtujte aj ujmu na zdraví pre Vás bývajúcich a poriadne veľké číslo v eurách si nárokujte, nech sa spamätá. Všetko konajte písomne.
    Váš problém s matkou oznámte aj na mestský úrad, tam by mohli poradiť kvalifikovane.
    Konajte, aby nebolo neskoro.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    dmc Uplne najviac sa mi pacilo
    "......plus ďalšie finančné nároky za traumy, ktoré sa Vám dostávajú od nej za taký jej spôsob života".
    ...

    a neni zle aj
    "Váš problém s matkou oznámte aj na mestský úrad, tam by mohli poradiť kvalifikovane".
    afrikánka a nebolo by dobré, keby z tých pánov, ktorí navštevujú matku vybrali dajakého súceho partnera, čo by si ju odviedol "ta het"...?
    branislavp afrikánka, možno to je taká spoločnosť pucipajtášov, ktorí by ju tak prichýlili, niekde tak pod most. - dočasne, ale v zime by nevydržali. Ľutujem tých jej synov, lebo tiež nemôžu matku iba tak vyhnať, ale ja by som radila, aby jej deti vymenili zámok a ju pustili iba v triezvom stave a tých jej seladonov by som hnala s metlou, ale nie s novou, ale takou, voňavou od sabaty z maštale. V cudzom dome a ešte aj pripití nemajú čo v spoločnom dome hľadať. Matka by sa nemohla ísť sťažovať nikde, lebo neplatí žiadne poplatky v spoločnom dome a jej čiastka je v ohrození, keď má na LV plombu.
    Preto píšem aj v mojom príspevku, aby rýchle konali, aby sa prezvedeli, čo je vlastne s nehnuteľnosťou matky, teda jej časti.
    afrikánka Skutočne je tu ťažko radiť. Kde začať a ako pokračovať....Matka ktorá pije a následne devastuje celú rodinu, hmotne i morálne. Skúsiť ju prehovoriť, aby sa liečila? Zvoliť iný prístup, aký mali doposiaľ? Prosiť, vymknúť, nechať sem tam i na ulici? Ale ide o matku....
    bjuty smis mne zas toto )) :

    Nedovoliť matke, aby do spoločného domu si vodila opité osoby a príživníkov., a to aj za asistencie úradu - mestský, či obecný....
      zbaliť

    Nezvaná osoba v rodičovskom dome.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.