Zavrieť

Porady

Koncesionárske poplatky ak ide o druh stavby: '19 - Budova pre šport a rekreačné účely'

kovivo kovivo

kovivo je offline (nepripojený) kovivo

Odpoveď z RTVS na moju otázku (nižšie), ktorá odstraňuje jednu nejasnosť v zástrčkovom zákone:

"Dobrý deň,

ak na liste vlastníctva je nehnuteľnosť vedená ako rekreačná chata, nemáte povinnosť sa prihlásiť do evidencie vyberateľa úhrad ani platiť poplatok RTVS.

S pozdravom
xxxxxxxxxxxx

Odbor výberu úhrad
"
--------------------------------
Otázka znela:

Dobrý deň,
Chcel by som sa spýtať ohľadom nutnosti uhrádzať koncesionárske poplatky.
Mám na svoje meno napísané jediné odberné miesto elektriny. Je naňho napojená rekreačná chata, v ktorej už mám trvalý pobyt. V liste vlastníctva je vedená ako druh stavby '19 - Rekreačná chata' . V zákone sa uvádza nasledovná definícia platiteľa úhrady:
Podľa 68/2008 Z.z., čl.1, § 3 je platiteľom úhrady:
"Platiteľ úhrady (ďalej len "platiteľ") je
a) fyzická osoba, ktorá je koncovým odberateľom elektriny v odbernom mieste,
z ktorého sa odoberá elektrina pre spotrebu v byte alebo v rodinnom dome"
Vzhľadom na takúto formuláciu v zákone sa chcem spýtať, či mám povinnosť platiť koncesionárske poplatky, ak z jediného odberného miesta, ktoré je na mňa písané, sa neodoberá elektrina ani pre byt ani rodinný dom, ale pre rekreačnú chatu?
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Pochváliť
Temu uzatvaram, pokracuj v povodnej teme.http://www.porada.sk/t288232-treba-p...cne-ucely.html

Nezakladaj zbytocne nove otazky /alebo nezmyselne tipy-ako v tomto pripade/,ak chces nieco doplnit k povodnej teme

Tu mas navod na pracu s Poradou : http://www.porada.sk/t217751-navod-a...ml#post2362687
1 1

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.

Podobné témy

  1. Príspevkov: 10, Posledný príspevok: 20.09.16
  2. Príspevkov: 27, Posledný príspevok: 08.12.06
  3. Príspevkov: 14, Posledný príspevok: 24.08.06
  4. Príspevkov: 3, Posledný príspevok: 21.11.05
  5. Príspevkov: 31, Posledný príspevok: 09.11.05