Zavrieť

Porady

ASID a.s. - zamestnávateľ nezaplatil

Zdravím,

Som Róbert, a pracoval som u zamestnávateľa Asid a.s. sídliaceho na ulici Ambrova 8. Asid a.s. je realitný developer v Bratislave.

U tohto zamestnávateľa som pracoval prvý krát 24 dní externe na živnosť na zlome mesiacov február a marec 2016, na zmluvu o sprostredkovaní medzi mnou, a spoločnosťou Asid a.s. Náplňou práce bolo oslovovanie investorov zo zahraničia telefonicky i mailom.

Vyfakturovaná čiastka za tieto dva mesiace je okolo 240€.

Druhý krát som pracoval opäť na živnosť v spoločnosti Asid a.s. v mesiacoch marec a apríl 2016, spolu 22 dní. Tento krát som mal podpísanú zmluvu o sprostedkovaní so spoločnosťou Development Personal Agency s.r.o. prepojenou majiteľmi so spoločnosťou Asid a.s.. Počas trvania tohto pracovného pomeru som bol už ako interný zamestnanec, ktorý pracoval v sídle spoločnosti Asid a.s. na Ambrovej 8. Potom som dal jednostrannú výpoveď oficiálne bez udania dôvodu (umožňovala to podpísaná pracovná zmluva). Skutočným dôvodom bolo ale to, že mi nezaplatili mzdu ani za prvé mesiace, ako aj to, že podpísanú zmluvu o sprostredkovaní som dostal až na tretí týždeň od nástupu do spoločnosti. Videl som aj iné nevhodné praktiky firmy, niektoré hodné i veľkej pokuty.

Dlžná čiastka za trvanie tejto zmluvy je približne 380€

Teda za trvanie oboch zmlúv mi dlžia cca 620€. V oboch zmluvách sú dohodnuté aj úroky z omeškania
0,05% z dlžnej sumy za každý aj začatý deň omeškania.

Faktúry vytvorené na základe oboch zmlúv sú už po dátume splatnosti.

Zodpovedný človek za firmu Asid a.s. so mnou odmieta komunikovať. (nedovolám sa mu)

Najzvláštnejšie na firme Asid a.s. je to, že predávajú vlastné dlhopisy na vlastné investičné projekty v hodnote niekoľkých miliónov eur (najmenšie dlhopisy od 1000€ za kus, najväčšie za 4000000€ za kus, teda mali by byť solventní. Ale odmietajú zaplatiť zamestnancovi, ktorý u nich na zmluvu robil sumu 620€,

Prečo píšem do porady:

1. Budem rád, ak mi niekto poradí ako postupovať teraz, i v prípade možného súdu
2. Ak si tento článok prečíta niekto zo spoločnosti Asid a.s, som otvorený vzájomnej dohode (vyplatenie ma)
3. Budem rád, ak sa mi ozvú ďalší ľudia, ktorí pracovali v spoločnosti ASID a.s. pod vedením pána Viktora Bakera

Róbert Ď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Ak si poskytoval sluzby na zivnost a fakturoval si svoju pracu nejde o zamestnanecky pomer ale o obchodny vztah. Svoju pohladavku mozes bud predat alebo to dat na sud. Ku kazdej nezaplatenej fakture mas narok aj na 40,00 € pausalnu nahradu, za vymahanie pohladavky. Najdi si advokata.

    Mistica je offline (nepripojený) Mistica

    Mistica
    Ahoj Robert
    nie si jediny ktoreho Viktor Baker okradol. Tento plesaty panko uz ukradol velmi vela ludi, nespocetne. Je to znama firma. Je zakladatelom niekolkych pofidernych spolocnosti. Treba sa mu len oblukom vyhnut a jeho to samo dobehne...karma
    ak Vas pan Baker podviedol tak sme na rovnakej lodi. Je toho ovela vic co ma na rovasi - uz sa na neho zbieraju podklady, mozte ma kontaktovat na martin.novak21@protonmail.com
    Solventne firmy by nemali nedoplatky na daniach a nespokojnych veritelov, restruktualizacie - staci si dat vyhladat meno Viktor Baker na foaf.sk : foaf - Viktor Baker

    _Jana_ je offline (nepripojený) _Jana_

    _Jana_
    Dobrý večer, Róbert, smiem sa opýtať, ako to celé dopadlo? Podnikli ste nejaké kroky?
    Ďakujem, Jana
    fitiak1 Ahoj Robert
    aj mna podviedol tento "podnikateľ".
    Ja sa súdim. Ty si ako dopadol?

    OIvan
    kopretinka 03.10.16 06:09 odstránil(a) z Porady

    ASID a.s. - zamestnávateľ nezaplatil

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.