Zavrieť

Porady

Výška odvodov do SP a ZP z DP typu B za rok 2016

Dobrý deň, potrebujem radu ... viem si už teraz zhruba zistiť aká bude výška odvodov do sociálnej a zdravotnej poisťovni od 1.7.17? Vypočíta sa to podľa DP za predchádzajúci rok riadok 43 Základ dane. Ale z čoho sa vypočíta výška odvodov ked mi vychádza pravdepodobne danová strata aj v tomto roku? Účtujem v JU a nie som platca DPH. Ďakujem
zk24 Bude hruby prijem za rok 2016 vyssi ako 5.298 €?
edúlik Určite bude
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je teraz online mondes

    mondes
    Do ZP budeš platiť od 1.1.2017 sumu 61,81 eur a do SP ti vznikne povinnosť platiť odvody od 1.7.2017 v prípade, že tvoj príjem (nie základ dane) presiahne sumu 5298 eur. Teda ak máš príjem za rok 2016 resp. tržby viac ako 5 298 eur, vznikne ti povinnosť platiť odvody od 1.7.2017 v minimálnej výške, t.j. 146,35 eur.
    Naposledy upravil mondes : 20.11.16 at 23:15
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zk24 Paci sa mi formulacia "vznikne narok na platenie odvodov" Mile
    mondes Ach jaj, idem to opraviť. Trocha som sa "poľabdala".
    Žabinka neopravuj, aké milé..
    zk24 Este 1x nam to tam ostalo Myslim ze to potesi viacerych zivnostnikov
    edúlik Ďakujem pekne. A neexistuje nejaká výnimka v prípade, že mám živnosť a zároveň poberám rodičovský príspevok? Viem, že vtedy odvody do ZP neplatím, ale ako je to s odvodmi do sociálnej poisťovni ?
    zk24 Samostatne zárobkovo činnej osobe sa podľa § 26 ods. 4 v období, v ktorom má nárok na rodičovský príspevok, prerušuje povinné nemocenské poistenie a povinné dôchodkové poistenie ak podľa čestného vyhlásenia (jeho formulár je zverejnený na stránke Sociálnej poisťovni) nevykonáva činnosť povinne nemocensky poistenej a povinne dôchodkovo poistenej samostatne zárobkovo činnej osoby. V tomto období rovnako nie je povinná platiť ani poistenie do rezervného fondu solidarity. Znamená to, že ak samostatne zárobkovo činná osoba počas poberania rodičovského príspevku nepodniká, nemusí platiť žiadne sociálne odvody. Ak však počas poberania rodičovského príspevku takéto čestné vyhlásenie Sociálnej poisťovni neposkytnete alebo v priebehu prerušenia sociálneho poistenia podnikať znova začnete, stávate sa ako samostatne zárobkovo činná osoba povinne poistenou na účely sociálneho poistenia (samozrejme len vtedy, ak Váš príjem za predchádzajúci kalendárny rok prekročil stanovenú hranicu). - See more at: https://www.podnikajte.sk/start-podn....O8bO6JwZ.dpuf
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    za 2016 v tab. 1 DPFO B prijmy nad 5298 eur,

    ak bude v strate odvody bude mat z minimalneho vymeriavacieho zakladu v r. 2017 zo sumy 441,50 eur, t. j. minimalne poistne na SP 146,35 eur.

    Výška odvodov do SP a ZP z DP typu B za rok 2016

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.