Zavrieť

Porady

III.pilier

Ahojte,chcela by som sa opytat, ci sa III.pilier dochodkoveho poistenia nejako dotyka mzdarok ... Este som nejako zblbnuta z RZ do ZP,tak mi to nemysli :-) Pri II.pilieri stale plati,ze mzdarky sa to netyka,akurat by mala na paske uviest v ramci ceny prace tuto polozku? Vdaka,papa :-)
Usporiadat
dendoz dendoz

dendoz je offline (nepripojený) dendoz

A ako donutim zamestnanca, ktory nema zaujem uzatvorit si zmluvu o doplnkovom dochodkovom sporeni, aby si ju uzatvoril. A ako si ma potom zamestnavatel splnit povinnost zo zakona - prispievat na doplnkove dochodkove sporenie /3.pilier/ zamestnancovi, ktory pracuje v zdraviu skodlivom prostredi /3. a 4. kategoria/
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

dendoz Pozri príspevok
A ako donutim zamestnanca, ktory nema zaujem uzatvorit si zmluvu o doplnkovom dochodkovom sporeni, aby si ju uzatvoril. A ako si ma potom zamestnavatel splnit povinnost zo zakona - prispievat na doplnkove dochodkove sporenie /3.pilier/ zamestnancovi, ktory pracuje v zdraviu skodlivom prostredi /3. a 4. kategoria/
Zamestnanec sám prispievať nemusí, vtedy prispeje len zamestnávateľ na základe zamestnávateľskej zmluvy.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

dendoz Pozri príspevok
A ako donutim zamestnanca, ktory nema zaujem uzatvorit si zmluvu o doplnkovom dochodkovom sporeni, aby si ju uzatvoril. A ako si ma potom zamestnavatel splnit povinnost zo zakona - prispievat na doplnkove dochodkove sporenie /3.pilier/ zamestnancovi, ktory pracuje v zdraviu skodlivom prostredi /3. a 4. kategoria/
Zamestnanec v 3. a 4. kategórii je zo zákona povinný si uzatvoriť zmluvu - viď § 5 ods. 2 zákon od DDS:

(2) Zamestnanec, ktorý vykonáva práce zaradené na základe rozhodnutia orgánu na ochranu zdravia do kategórie 3 alebo 4 a zamestnanec, ktorý vykonáva práce tanečného umelca, sú povinní uzatvoriť účastnícku zmluvu a ich zamestnávatelia sú povinní uzatvoriť zamestnávateľskú zmluvu, a to do ôsmich dní od začatia výkonu týchto prác.
0 0
matoking matoking

matoking je offline (nepripojený) matoking

mam otazku.....zamestnavatel podla zakona pouziva na prispievanie do 3. piliera zamestnancom socialny fond, do ktoreho je povinny odvod od 0,5% do 1%. Odkial ma brat zamestnavatel prostriedky ak chce prispievat do 3. piliera, ked minimal. vyska prispevku su 2% z hrubej mzdy zamestnanca??
0 0
matoking matoking

matoking je offline (nepripojený) matoking

Ma zamestnanec povinnu spoluucast na prispievani do 3. piliera? Priklad: Zamestnavatel mu prispieva 2 % z jeho hrubej mzdy co je 365 Sk a on ma zmluvu s DDS na 350 Sk mesacne.....????
Diky
0 0
dendoz dendoz

dendoz je offline (nepripojený) dendoz

To je dobra otazka. Mna zaujima presne to iste. A aj aj to ako docielit aby si zamestnanec uzatvoril ucastnicku zmluvu /3. pilier/, ked on jednoducho nechce, iked ma zo zakonoa povinnost. Ja ho asi tazko donutim. Ako si mam potom ja ako zamestnanec splnit svoju povinnost a prispievat mu na 3. pilier?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

matoking Pozri príspevok
Ma zamestnanec povinnu spoluucast na prispievani do 3. piliera? Priklad: Zamestnavatel mu prispieva 2 % z jeho hrubej mzdy co je 365 Sk a on ma zmluvu s DDS na 350 Sk mesacne.....????
Diky
Príspevok zamestnanca nie je povinný. Povinný je len príspevok zamestnávateľa.
0 0
Misicka21 Misicka21

Misicka21 je offline (nepripojený) Misicka21

Miška
Chcem sa spýtať,
prispievame zamestnancovi 2% z jeho hrubej mzdy, odvediem zdravotné poistenie 4% a 10% a mám teraz zdaniť celú sumu alebo zníženú o 4% ??
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Misicka21 Pozri príspevok
Chcem sa spýtať,
prispievame zamestnancovi 2% z jeho hrubej mzdy, odvediem zdravotné poistenie 4% a 10% a mám teraz zdaniť celú sumu alebo zníženú o 4% ??
Áno zdaníš sumu zníženú o odvody.
0 0
JajaFabša JajaFabša

JajaFabša je offline (nepripojený) JajaFabša

V súčasnosti sú vklady občanov garantované do určitej výšky. V súvislosti s finančnou krízou vo svete sa vo vláde rokuje o zvýšení tejto garancie. Neviete náhodou, či aj vklady II. a III. piliera budú spadať do tejto garancie?
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Dobrý večer. Môže mi prosím niekto poradiť, rátam výplaty pre novú spoločnosť a zamestnanci majú 3.pilier, niečo prispieva zamestnávateľ a niečo zamestnanec. Môžte mi poradiť ako to uvediem vo výplatnej páske? Ešte som takýto prípad nemala a netuším ako na to. Ďakujem
0 0
lefa lefa

lefa je offline (nepripojený) lefa

Zuzka2510 Pozri príspevok
Dobrý večer. Môže mi prosím niekto poradiť, rátam výplaty pre novú spoločnosť a zamestnanci majú 3.pilier, niečo prispieva zamestnávateľ a niečo zamestnanec. Môžte mi poradiť ako to uvediem vo výplatnej páske? Ešte som takýto prípad nemala a netuším ako na to. Ďakujem
To , co si prispieva zamestnanec bude ako zrazka - sporenie z cisteho prijmu.a odvedene na ucet prislusnej DDS-ky.
Prispevok zamestnavatela sa zahrnie do VZ pre zdravotnu poistovnu a tiez sa o tuto sumu musi zvysit zaklad dane, aby to bolo zdanene.
Ak som nieco zle vysvetlila, tak prosim ostatnych poradakov opravit.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať